Jump to content



FSX Thread.


def

Recommended Posts

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Κατεβάζω διάφορα αεροπλάνα από το flightsim.com και avsim.com που είναι όπως λένε για την έκδοση Χ αλλά ενώ όλα δουλεύουν κανονικά δεν μου βγάζει τα textures.To αεροπλάνο το εμφανίζει όλο άσπρο. Έχω εγκατεστημένα τα sp1&2...καμιά ιδέα? Αυτό το κάνει σε όλα όσα έχω κατεβάσει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα προβλημα με add-on του C-130(φαινοταν διαφανες το αεροπλανο)αν δεις 1 σελιδα πιο πισω,και το ελυσα ξαναπαιρνοντας το παιχνιδι...και το πηρε κανονικα μετα..

Το acceleration το εχεις πανω ε?

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα προβλημα με add-on του C-130(φαινοταν διαφανες το αεροπλανο)αν δεις 1 σελιδα πιο πισω,και το ελυσα ξαναπαιρνοντας το παιχνιδι...και το πηρε κανονικα μετα..

Το acceleration το εχεις πανω ε?

Αν έχεις sp1&sp2 νομίζω ότι δεν χρειάζεται το acceleration..ή κάνω λάθος?

EDIT

Τελικά βρήκα τι φταίει. Όταν έχω ενεργοποιημένο το DirectX-10 δεν τα εμφανίζει. Με DirectX-9 όλα εντάξει.

Έγινε επεξεργασία από istrios
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις sp1&sp2 νομίζω ότι δεν χρειάζεται το acceleration..ή κάνω λάθος?

EDIT

Τελικά βρήκα τι φταίει. Όταν έχω ενεργοποιημένο το DirectX-10 δεν τα εμφανίζει. Με DirectX-9 όλα εντάξει.

Αν εχεις το acceleration με το sp1 πανω,δεν χρειαζεται το sp2..αν δεν κανω λαθος...

τεσπα αφου λυθηκε το προβλημα σου δεν εχει σημασια..:cool:

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις το acceleration με το sp1 πανω,δεν χρειαζεται το sp2..αν δεν κανω λαθος...

τεσπα αφου λυθηκε το προβλημα σου δεν εχει σημασια..:cool:

Επειδή μπερδεύτηκα λίγο...τώρα που έχω sp1&sp2 χρειάζεται και το acceleration?

Link to comment
Share on other sites

παιδια για οτι αποριες εχετε ρωτηστε με, και δειτε και εδω μεσα:victory:

http://forums.flightsim.com/vbfs/forumdisplay.php?f=25

http://forum.justflight.com/forum_topics.asp?FID=11

Έγινε επεξεργασία από def
διορθωση
Link to comment
Share on other sites

:weep:...δεν ξέρω αγγλικά...ευχαριστώ όπως και να ΄χει..:)

για αυτο ειμαστε εδω να βοηθαμε ο ενας τον αλλο ο καθενας στον τομεα που γνωριζει:flower:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...

Aπ'ότι βλέπω φίλε def ασχολείσαι αρκετά με το fs.επειδή τον τελευταίο καιρό άρχισα (ξανά μετά από πολλά χρόνια) να ασχολούμαι , αν ήθελες να μου πεις ενδεικτικά κάποιες ρυθμίσεις μέσα στο fs για να παίρνω καλά frames.Δυστυχώς έχω αρκετά καλό σύστημα πιστεύω για το fsx το οποίο μπορώ να πω ότι σέρνεται κυριολεκτικά...(Qx9770 στα 4.2 , 4 Gb DDR3 1600 , GTX280 και παίζω σε 24").

ότι βοήθεια ευπρόσδεκτη...ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...

Aπ'ότι βλέπω φίλε def ασχολείσαι αρκετά με το fs.επειδή τον τελευταίο καιρό άρχισα (ξανά μετά από πολλά χρόνια) να ασχολούμαι , αν ήθελες να μου πεις ενδεικτικά κάποιες ρυθμίσεις μέσα στο fs για να παίρνω καλά frames.Δυστυχώς έχω αρκετά καλό σύστημα πιστεύω για το fsx το οποίο μπορώ να πω ότι σέρνεται κυριολεκτικά...(Qx9770 στα 4.2 , 4 Gb DDR3 1600 , GTX280 και παίζω σε 24").

ότι βοήθεια ευπρόσδεκτη...ευχαριστώ

Σωστή ιδέα ένας οδηγός για optimization των settings στο FSX.

Y.Γ. Dude, το FSX είναι μια ιδιάζουσα περίπτωση. Αν τα βάλεις όλα σε high ή ακόμα χειρότερα σε full details, σέρνεται ότι pc κι αν έχεις (εκτός αν είναι απ'το μέλλον). :)

Link to comment
Share on other sites

Y.Γ. Dude, το FSX είναι μια ιδιάζουσα περίπτωση. Αν τα βάλεις όλα σε high ή ακόμα χειρότερα σε full details, σέρνεται ότι pc κι αν έχεις (εκτός αν είναι απ'το μέλλον). :)

απόλυτα σωστό αυτό που λες!!! και όχι μόνο για το X...κρατάει χρόνια αυτή η κολόνια με την microsoft

Link to comment
Share on other sites

Αν και ειναι λιγο παλιο το link αυτο..αν δεν κανω λαθος νομιζω ο def το ειχε ανεβασει..:)

http://www.nzone.com/object/nzone_fsx_techtips.html#

Στο δικο μου συστημα με την 8800 ειδα αρκετη βελτιωση και στα fps και στα γραφικα..τα εβαλα ακριβως οπως τα εχει..σε σχεση με τα δικα μου setting..

Για περισσοτερα βεβαια θα σας πει ο def..

Def το Τraffic Χ αξιζει να το περασω η οχι?:hmm:

Link to comment
Share on other sites

παιδια και το ισχυροτερο μηχανημα να εχετε οι ρυθμισεις να ειναι πανω απο το μισο και στο traffic και στα scenery,πιο πανω αρχιναει τα καρε-καρε,το εχω δοκιμασει και σε μηχανημα με 16GB ΜΝΗΜΗ και παλι τα ιδια.

φιλε billy αξιζει να το περασεις

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.