Jump to content



Νέα σύνδεση ADSL (Conn-X)... Δε συνδέεται με τίποτα!


nickstamat

Recommended Posts

Παίδες, δώστε τα φώτα σας γιατί δεν ξέρω τι φταίει...

Πήρα μια σύνδεση Conn-X από τον ΟΤΕ... Ακολούθησα όλα τα βήματα που λέει στις οδηγίες αλλά δε θέλει να μπει....

Λοιπόν, έχουμε και λέμε:

1) Ο ΟΤΕ λέει ότι η γραμμή ενεργοποιήθηκε από σήμερα το μεσημέρι

2) Το modem (Sagem Fast 800 PSTN) είναι σωστά εγκατεστημένο και τα δύο leds του ανάβουν φυσιολογικά

3) Το εικονίδιο του modem στην taskbar αναφέρει ότι όλα είναι νορμάλ και η σύνδεση έχει τις σωστές ρυθμίσεις

4) Η σύνδεση έχει ενεργοποιηθεί από το site της otenet όπως έλεγαν οι οδηγίες

5) Η τεχνική υποστήριξη δε μου δίνει καμιά βοήθεια... Δεν ξέρουν ούτε αυτοί τι φταίει...

Παρ' όλα αυτά, το μόντεμ αρνείται πεισματικά να μπει και πετάει σφάλμα "721: Ο απομακρυσμένος υπολογιστής δεν αποκρίθηκε..." μετά την επιβεβαίωση ονόματος χρήστη και κωδικού.

Καμιά ιδέα παιδιά???

Link to comment
Share on other sites

H καλυτερη ιδεα( και εγω αυτο θα εκανα) ειναι να τους παρεις 5000 τηλεφωνα και να τους πρηξεις επειδη δεν εχουν καλες υπηρεσιες οτι πεταξες τα λεφτα σου και αλλα τετοια. Το εχω κανει καποιες φορες και φερνει αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εκ προσωπικής πείρας (είχα το ίδιο πρόβλημα) πρέπει να κάνεις αυτό που σου λέει ο hayabusa! Έχει πρόβλημα η γραμμή σου και πρέπει να στείλουν σήμα στον ΟΤΕ για βλάβη!

5 τηλέφωνα τη μέρα νμζ φτάνουν!

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ παιδιά... Το πρόβλημα λύθηκε... Τελικά, υπαίτιος ήταν ο ΟΤΕ... Δεν είχαν ακόμα ενεργοποιήσει την πρόσβαση για ADSL...

Μην πω τπτ τώρα για τον ΟΤΕ...

Οι δε οδηγίες που είχε μέσα στο πακέτο ήταν κατατοπιστικότατες... Βέβαια... 10 τηλέφωνα πήρα για διευκρινίσεις και περαιτέρω πληροφορίες...

Για τα μπάζα είναι αυτός ο πΟΤΕ... Έλεος δλδ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickstamat

Το modem (Sagem Fast 800 PSTN) είναι σωστά εγκατεστημένο και τα δύο leds του ανάβουν φυσιολογικά

Λογικα το modem Sagem (δεν το ξερω) θα ειχε 3 led εκ των οποίων αναβαν τα δυο. Λογικα το PWR (δηλαδη οτι υπαρχει ισχυς) και το LAN (δηλαδη οτι το συνδεσε με το pc) και αν υπάρχει (που μαλλον υπαρχει) τριτο θα ηταν της DSL που δεν θα αναβε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το modem έχει 2 leds: ένα Power και ένα Adsl. Και τα δύο άναβαν και όλα λειτουργούσαν κανονικά... Αλλά δεν έμπαινε! Προφανώς δε θα είχε ενεργοποιηθεί ο λογαριασμός ακόμη...

Τεσπα... Σημασία έχει ότι τώρα λειτουργεί!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.