Jump to content



si-120 και ultra-d


gio7

Recommended Posts

καλησπερα παιδια.Προσφατα εγκατεστησα την si-120 με ενα 12αρι enermax με ρυμιστικο στροφων.Το προβλημα ειναι οτι με το που ανοιγω το pc ξεκιναει για 2δευτερολεπτα κ σταματαει.Ξεκιναει παλι οταν δω το desktop.Αν δηλαδη μπω στο bios οση ωρα ειμαι σε αυτο δε δουλευει καθολου.Ειναι φυσιολογικο αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από soulkeeper

καλησπερα παιδια.Προσφατα εγκατεστησα την si-120 με ενα 12αρι enermax με ρυμιστικο στροφων.Το προβλημα ειναι οτι με το που ανοιγω το pc ξεκιναει για 2δευτερολεπτα κ σταματαει.Ξεκιναει παλι οταν δω το desktop.Αν δηλαδη μπω στο bios οση ωρα ειμαι σε αυτο δε δουλευει καθολου.Ειναι φυσιολογικο αυτο?

Σε τι επεξεργαστη την εβαλες?

Πολυ καλη επιλογη εκανες.Ευτυχης κατοχος here!:T:

Link to comment
Share on other sites

αυτο θα πει αμεσες απαντησεις!!!:woot: Οντως μολις αλλαξα τη ρυθμιση να κλεινει οταν<27c πηρε μπρος.Την εβαλα σε opteron 148@2900(264x11)1.45 απο bios.

Aν δουλεψω με 322χ9(2900) κ τις μνημες με διαιρετη 166(ωστε να ειναι παλι στα 264)ζοριζω λιγοτερο τον mem.controller?Επισης καπου πηρε το ματι μου,οτι οταν δουλευεις τις μνημες συγχρονα ο επεξεργαστης χρειαζεται περισσοτερη ταση.Ισχυει κατι τετοιο απο την εμπειρια σας,πριν αρχισω τους πειραματισμους?Ψαχνομαι,γιατι το παιδι που ειχε τον opteron πριν μου ειπε οτι πιανει τα 3ghz.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από knight_77 [Σήμερα, στις 16:39]

Τemps?

25 idle 41load(κανα 5ωρο prime to large ftt).Eλεγα να ανεβασω ταση για να πιασω 3ghz ετσι για το γαμωτο!!!!Μεχρι 50-52 ειναι καλα τρεχοντας prime k συμφωνα με smartguardian?Σκεφτομουν να δωσω μεχρι 1.6v.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.