Jump to content



help...Overclocking!


leon13

Recommended Posts

Έχω την P4V88 της ASRock με CPU P4 2.40GHz....

1)Πως μπορώ ν΄αλλάξω vcore???(1.552)Δε μπορώ απο τα bios...Πρέπει να είναι κλειδωμένο-α κατι τέτοιο δεν είμαι κ πολύ σχετικός!

2)Αμα καταφέρω να το αλλάξω μέχρι πόσο θα μπορεί να φτάσει η CPU χωρίς προβλήματα??

Τώρα παει μέχρι 2.7ghz αλλα μόλις ανεβάσω λίγο αρχίζει τα τρελά(επανεκκίνηση κτλ):confused:

Αμα ξέρει κανείς κάτι......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dman

ξέρω κάτι........άλλαξε μητρική!!!!Όλες οι asrock δεν ειναι μητρικεσ για overclocking και μπορεί μετά απο καιρό να σου χαλασει η μητρική ή ο επεξεργαστής.σκεψου το.....

Μου το έχουν πει κ άλλοι αυτό....Τέλος πάντων θα δω τι θα κάνω.

Πάντος αμα κάποιος ξέρει κατι ας στλ.....thanks

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι Northwood μπορείς να του δώσεις άνετα 1.7v χωρίς κανένα πρόβλημα, σύμφωνα με τον παρακάτω οδηγό....

http://www.hexus.net/content/item.php?item=278&redirect=yes

Εγώ το έχω κάνει σε έναν P4 2.0GHz και σε έναν 2.66Ghz και πιάνει απροβλημάτιστα.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει περιπτωση να αλλαξεισ το vcore. ειναι κλειδωμενο σε αυτη την μητρικη (και εγω εχω το ιδιο μοντελο!!!!) και δεν ξεκλειδωνεται ουτε με update στο bios.Μπορεισ να αυξησης μονο το fsb

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dman

δεν υπαρχει περιπτωση να αλλαξεισ το vcore. ειναι κλειδωμενο σε αυτη την μητρικη (και εγω εχω το ιδιο μοντελο!!!!) και δεν ξεκλειδωνεται ουτε με update στο bios.Μπορεισ να αυξησης μονο το fsb

Φίλε dman ξέρεις αν μπορώ ναλλάξω multiplier??(24)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.