Jump to content



ASUS A8R32-MVP DELUXE


Geo_K

Recommended Posts

Δείτε μερικές φωτο από το motherboard της Αsus A8R32-MVP DELUXE το οποίο ενσωματώνει το καινούργιο και πολλά υποσχόμενο chipset της ΑΤΙ, Xpress 3200.

Ξεκινάμε λοιπόν,

Η συσκευασία και το περιεχόμενο της.

890vl.jpg

225ue.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mεγειες μεγειες...:D

Απο που και ποσα ????:D

Mε τι καρτες θα στησεις CF???

Λενε οτι με τους επομενουν catalyst θα μπορεις να παιζεις CF με 2χ1900 χωρις master card....το ιδιο θα ισχυει και για τις 1800 και ολη την σειρα...:D

Νομιζω ομως οτι βιαστηκες να την παρεις...θα βγει και η DFI σε λιγο καιρο και θα σπερνει παλι οπως η σειρα με το nF4...:D

EDIT:man..σου κλεψανε το backplate και την πλαστικη βαση του socket η μου φαινεται???:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Geo_K

Το πρώτο πρόβλημα εμφανίστηκε.Δεν μπορώ να φλασάρω το bios.

Προσπαθώ με το Asus EZ Flash Utility αλλά μου δείχνει error bios.

Αν είναι δυνατόν...!Δεν αρχίσαμε καλά.

Γιατι δεν δοκιμαζεις με δισκετα????

Link to comment
Share on other sites

Oλοι απ'οτι βλεπω ετσι κανουν update..δεν ξερω γιατι δεν μπορεις εσυ!

Επισης εδω αναφερει καποια προβληματα της μητρικης.Διαβασε το μπορει να βρεις λυσεις(δεν λεει τιποτα για το bios update δυστυχως).;)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με:

- copy bios kai dos flash utility σε μία δισκέτα

- boot με άλλη δισκέτα: http://www.torontotechcenter.com/support_files/bootme.exe

- copy τα περιεχόμενα της 1ης στο ramdrive (προς αποφυγή χαλασμένης δισκέτας)

- flash (από ramdrive) του τύπου: awflash biosname

?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το βρήκα!

Τυπογραφικό λάθος στο manual.

Το manual αναγραφεί ό,τι εφόσον έχεις κατεβάσει καινούργιο Bios πρέπει μετέπειτα να μετονομαστεί το αρχείο αυτό από 0311.ROM σε A8R32-MVP.ROM και να τοποθετηθεί σε μια δισκέτα.

Η σωστή ονομασία του αρχείου είναι A8R32MVP.ROM και όχι A8R32-MVP.ROM που αναφέρει λανθασμένα το manual.

Η διαδικασία ολοκληρώθηκε με απόλυτη επιτυχία Bios 0311.

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται ένας παράξενος ενοχλητικός ήχος (electric noise).Έχω την εντύπωση ότι προέρχεται από το Northbridge chipset της μητρικής.Ο ήχος αυτός είναι ιδιαίτερα αισθητός κατά την εκκίνηση παιχνιδιών και γίνεται ακόμα πιο έντονος κατά τη διάρκεια μετρήσεων στο 3DMark 06.Δηλαδή όταν υπάρχει αυξημένο φορτίο.

Παρόμοιο περιστατικό μου είχε συμβεί και στο ASUS K8VSE.Τότε η εταιρεία είχε αποσύρει την ελαττωματική παρτίδα αντικαθιστώντας την με νεότερο Revision, λόγω προβλήματος στους πυκνωτές της μητρικής.Ελπίζω να μη συμβαίνει το ίδιο.

Όσον αφορά τις μετρήσεις στο 3DMark 06, διαπίστωσα δύο διαφορετικά σκορ με διαφορά 400Mark το κάθε ένα.Στην αρχή μου έδωσε ως αποτέλεσμα 4300Μarks και έπειτα 4700Marks (στα ίδια settings πάντα).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.