Jump to content



6800gs strange


fotme

Recommended Posts

Παρελαβα μια 6800GS μπας και μπορεσω και εγω για μια φορα να ειmαι στα 1200χ1024 χωρις περικοπες... Anyway η καρτα επαιζε κανονικα, με optimum μου εβγαζε το ενθαρυντικο 530/1.21, τα ρολογια που το ειχα ηταν λιγο πιο κατω οταν ενω επαιζα cod2 μου εκανε freeze...

Restart λοιπον και μαμα ρολογια, ομως καθως εμπαινα στα windows μου εβγαζε αλλοιωμενα τα εικονιδια του quick launch. Klein mein λεω και παιζω, πραγματι το παιχνιδι επαιζε μια χαρα χωρις το παραμικρο artifact, νασου ομως που παλι παγωσε.

Φτου και απο την αρχη double check για μαμα ρολογια και 3dmark01, τα εικονιδια παρεμεναν αλλοιωμενα, τελεyταιοι drivers 84.21 kai παλι τα ιδια. Freeze στα παιχνιδια/3dmark και ολα αυτα σε μαμα συχνοτητες.

Ιδεες? ελπιζω να λυθει το οποιο θεμα διοτι και μακρια ειναι το rma (kriti) και το silenser πρεπει να βγει.....

post-1243-1416072531,9541_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fotme [Σήμερα, στις 22:20]

Παρελαβα μια 6800GS μπας και μπορεσω και εγω για μια φορα να ειmαι στα 1200χ1024 χωρις περικοπες... Anyway η καρτα επαιζε κανονικα, με optimum μου εβγαζε το ενθαρυντικο 530/1.21, τα ρολογια που το ειχα ηταν λιγο πιο κατω οταν ενω επαιζα cod2 μου εκανε freeze...

Restart λοιπον και μαμα ρολογια, ομως καθως εμπαινα στα windows μου εβγαζε αλλοιωμενα τα εικονιδια του quick launch. Klein mein λεω και παιζω, πραγματι το παιχνιδι επαιζε μια χαρα χωρις το παραμικρο artifact, νασου ομως που παλι παγωσε.

Φτου και απο την αρχη double check για μαμα ρολογια και 3dmark01, τα εικονιδια παρεμεναν αλλοιωμενα, τελεyταιοι drivers 84.21 kai παλι τα ιδια. Freeze στα παιχνιδια/3dmark και ολα αυτα σε μαμα συχνοτητες.

Ιδεες? ελπιζω να λυθει το οποιο θεμα διοτι και μακρια ειναι το rma (kriti) και το silenser πρεπει να βγει.....

μάλλον το rma δεν το γλυτώνεις

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από CaptainMilo

Η ψύκτρα πατάει καλά?

Απο θερμοκρασίες πως πας?

Την κάρτα ΜΗΝ την φλασάρεις καθώς θα χάσεις έτσι την εγγύηση

Παρδον?

’μα την φλασάρει με το δικός της Βιος για πιο λόγο θα χάσει την εγγύηση?

Και στην τελική ποιός θα μπορέσει να καταλάβει ότι φλασαρίστηκε?

Αρχική απάντηση από fotme

Bios που παιζει να βρω, το driveheaven to κανανε members only?

www.mvktech.net

Link to comment
Share on other sites

Thnx παιδια, απο εκει βρηκα βιος χτες , το ειχα ξεχασει ευτυχως υπαρχει και το google. Aπ'οτι ειδα η δικια μου φοραγε το βιος της extreme edition και οχι της xxx...Omvw apo ekei poy thn agorasa eλεγε για χχχ... Περαν απτις διαφορες σε συχνοτητες 450/1050 αντι 485/1100, εχουν και διαφορες οι μνημες απο 2 σε 1.6?????

Το θεμα ειναι οτι φλασαρα το βιος της χχχ και δεν ειχα εικονα, αναγκαστικα να το κανω τυφλα. Περιεργο ομως μιας και στο nibitor και τα δυο ειχαν ιδια timings ιδια id klp klp. Το μονο διαφορετικο ηταν το checksum.

Παντως οταν ξεβρακωσα την καρτα για να περασω το silencer, ο πυρηνας ελεγε 6800 GTS kai oxi GS. Αnyway αφοτου με νικησε το βιος της χχχ, περασα της ΕΕ και ολα καλα..ΤΟ περιεργο ειναι οτι στα πρωτα δυο restart μου εβγαζε τα αρτιφακτς, αλλα μετα εστρωσε...Μηπως να του παω την καρτα πισω, ξερετε τιποτα για GTS kai διαφορες ΕΕ με χχχ?

EDIT@MILO> απο θερμοκρασιες 36-37 idle kai 60 load

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγω ειχα μια 6800GS POV και την φλασαρα με το βιος της XFX XXX και επαιζε κανονικα.Τις μνημες τις ειχα ψαξει αλλα δεν θυμαμαι αν ηταν 2.0 η 1.6...πιθανοτερο να ηταν 2.0.Αν η καρτα σου κανει "κουλα" καλυτερα να την πας πισω.

Link to comment
Share on other sites

βάλε φωτογραφίες το τσιπάκι

στο mvktech έχει πολλά bioses για την ίδια κάρτα με άλλες μνήμες ανάλογα την υλοποίηση ακόμα και του ίδιου κατασκευαστή

αυτό μου έτυχε με 9600Pro

ψάξε μήπως παίζει και στη δικιά σου

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.