Jump to content



Πειρατικο -> Αυθεντικο


ARVAS

Recommended Posts

Αγορασες κλειδι και βαριεσαι να κανεις επανεγκατασταση?

Αν ειναι κλεμμενο αυθεντικο κλειδι δεν νομιζω να πιασει μιας και παει αναλογα με το υλικο του εκαστοτε υπολογιστη.

Link to comment
Share on other sites

αν μιλας για ίδια εκδοση, δηλαδη έχεις xp pro eng και έχεις serial απο xp pro, μπορεις να βάλεις.

αν κοιτάξεις στο google υπάρχουν αρκετά προγράμματα που κανουν αυτή την δουλεία και κυκλοφόρησαν όταν βγήκε το sp που είχε κλειδωμένους κωδικούς.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Επίσημα μπορείς να κάνεις εγκατάσταση χρησιμοποιώντας το νόμιμο κλειδί σου και το όχι-και-τόσο-νόμιμο CD σου. Ανεπίσημα μπορείς και απλώς να αλλάξεις το κλειδί στην υπάρχουσα εγκατάσταση.

Λίγο προσοχή στην εξέλιξη του θέματος: αν δεν είστε σίγουροι ότι επιτρέπετε να πείτε αυτό που θέλετε, καλύτερα να μη το γράψετε :)

Link to comment
Share on other sites

Ειχα αυθεντικη εκδοση και μου εκανε crash.το πιο ευκαιρο που ειχα ηταν ενα πειρατικο xp pro gr και το εβαλα.τωρα ψαχνω για το αν μπορω να βαλω το κλειδι του κανονικου γιανα αναγνωριζεται σαν αυθεντικο απο την ms. το αυθεντικο ειναι xp pro eng.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen

Ναι. Επίσημα μπορείς να κάνεις εγκατάσταση χρησιμοποιώντας το νόμιμο κλειδί σου και το όχι-και-τόσο-νόμιμο CD σου. Ανεπίσημα μπορείς και απλώς να αλλάξεις το κλειδί στην υπάρχουσα εγκατάσταση.

Λίγο προσοχή στην εξέλιξη του θέματος: αν δεν είστε σίγουροι ότι επιτρέπετε να πείτε αυτό που θέλετε, καλύτερα να μη το γράψετε :)

δεν υπάρχει κάτι παράνομο,

απλα αντί να κάνει όλη αυτή την διαδικασία Manual

http://support.microsoft.com/?kbid=328874

μπορει να βρει κάποιο έτοιμο πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Kανω αυτο στο link και μου λεει στην ενεργοποιηση οτι δεχεται μονο αριθμους και δεν δεχεται τον κωδικο..:rant: :rant: :rant:

Και σαν να μην εφτανε αυτο οταν παω να το κανω μεσω internet δεν μου αναγνωριζει τον κωδικο.Μαλλον θα φταιει το οτι ειναι απο αγγλικο ο κωδικος και το cd einai ελληνικο. κατα τα αλλα ειναι ιδια..

Link to comment
Share on other sites

Ναι το cdkey ειναι για μια γλωσσα νομιζω

Υπαρχει ενα αρχειο που το τρεχεις και σου βγαζει τον οδηγο ενεργοποιησης, εκει εχει μια επιλογη που μπορεις να αλλαξει το cdkey σου. Απο εκει μπορεις να τσεκαρεις αν δεχεται το cdkey

το αρχειο δυστυχως δε το θυμαμαι, αλλα με λιγο ψαξιμο θα το βρεις, υπαρχουν και πολλα key changers προγραμματα στο internet

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου χρειαζεται πια καθως τα πραγματα εγιναν χειροτερα πολυ χειροτερα..:wall: :wall: :computer: :computer: :computer: Ειχα βραδιατικα την φαεινη ιδεα να βαλω το SP2 και μιας και δεν το ειχα ξεχωριστα εβαλα ενα WS XP SP2 για να κανει την αναβαθμιση. απο τοτε αρχισα να τρεχω και να μην φτανω.. η εγκατασταση κολλησε στη μεση και δεν γινοταν τιποτα. τα windows δεν ανοιγαν ουτε καν επαναφορα συστηματος δεν μπορουσα να κανω.. εβαλα λοιπον την παλιοτερη εκδοση (την αυθεντικη) και μου ειπε να αντικαταστησει την παλια και ετσι εκανε αλλα τωρα πλεον δεν λειτουργει τιποτα και θελουν ολα περασμα απο την αρχη.. Τι ωραια νυχτα.. προτιμο το σπιτι του τρομου..:wall: :wall: :rant: :rant: :rant:

Ξεχασα το οτι το partition των windows το εχει αντιστοιχισει στο γραμμα D αντι για C χωρις ομως να αντιμετωπιζει προβλημα στην εκκινηση.. τι ειναι παλι τουτο;;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.