Jump to content



Συνθεση στα 1200€..


sisman

Recommended Posts

Προκειτε για φιλο, μαζι με οθονη στα 1200€ ισος και λιγο ακριβοτερα..

Σκεφτομαι για το νεο σοκετ της Ιντελα με 6 γιγα μνημη και αντε καμια καρτουλα για κανα game. Κανας SSD η και 2 για λειτουργικο και μετα μεγαλυτερος δισκος για μπακαπ κλπ κλπ ειναι επισης καλοδεχουμενος..

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Οπωσδήποτε SSD για το λειτουργικό! Καλύτερα να δώσεις κάτι παραπάνω εκεί καθώς αξίζει κάθε €. Το σύστημα παίρνει τρομερό boost.

Αν θα παίζει πολλά games και χρειάζεται χώρο πας για τον 80αρι της Intel.

Αν θα έχει 1-2 games installed μόνο, σε βολεύει και ένας 30αρης

Εδώ με τον 30αρη Vertex έχω 13GB ελεύθερα με CoD 4 εγκατεστημένο και ένα σκασμό προγράμματα (χωρίς pagefile φυσικά λόγω 4GB ram).

Αναγκαίος είναι και ένας 2ος δίσκος όπως είπες για data και backup (έχω έναν 640 :p)

Link to comment
Share on other sites

με αυτα τα χρηματα εγω θα εφτιαχνα κατι τετοιο.

[ATTACH]5667[/ATTACH]

Μιας και δεν κατεχω τα περι οθονης θα ελεγα αυτην, LG M2294D-PZ LCD-TV 22'' - 206,00 €, αν καποιος το κατεχει ας δωσει τα φωτα του :p

Επειδη για εμενα το κουτι ειναι θεμα γουστου και ψυχικης ηρεμιας, θα ελεγα να παει στο CoolerMaster Haf 932 Black Case (RC-932-KKN1-GP) - 123,00 €, οτι και να προτιμισετε, καλο θα ηταν να ειναι full tower γιατι με τα midi δεν εχεις προκοπη (το λεω εκ πειρας :p )

συνολο: 1.262,88 €

post-543-1414343294,938_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο να προτημησω σοκετ 1156 και τον 860? Λογο τιμης?

Επιδόσεις είναι σχεδόν ίδιες, κλοκάρει το ίδιο και καίει λιγότερο. Επίσης γλιτώνεις κανα 50άρι από τη μητρική. Και τέλος έχει καλύτερο turbo από τον 920... :p

post-23-1414343295,072_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.