Jump to content



Το pc παγωνει!ΗELP!


thrasher

Recommended Posts

Ρε παιδια τωρα παθαινει και κατι αλλο.

Βαζω το lineage c4 να παιξω και κανει restart o server,κολλαει το παιχνιδι καιχρειαζεται να το κλεισω απο το task manager.To κλεινω και μετα μοθ βγαζει ενα ερορ ποθ λει το συστημα μοθ και μετα κατι για nvidia.Μετα οταν ανοιγω ξανα το παιχνιδι μου το βγαζει με αναλυση 100χ100 που λεει ο λογος,και δεν μπορω να δω το μενου options για να αλλαξω την αναλυση.Πριν να το κλεισω επαιζε μια χαρα.Αυτο το εχει παθει 5 φορες,αλλα μετα δεν θυμαμαι πως το εφτιαχνα και αν εκανα κατι για να το φτιαξω η αν εφτιαχνε μονο του.

Παντως ειμαι 100%σιγουρος οτι η αναλυση στο παιχνιδι χαλαει οταν το κλεινω απο το task manager και μου βγαζει το error.Λετε να φαιει η vga?

Link to comment
Share on other sites

έχω πάθει το ίδιο με μια QDI και έναν χρ 1700 αρχικά κολλούσε μετά από καιρό μόλις τον ζόριζα έκανε reboot μονο του ,με τον καιρό άρχισε και να κάνει και διπλό

μπιp η mobo ώσπου μια μέρα δε ξανά μπουτάρε όταν το έψαξα διαπίστωσα ότι μεταξύ άλλων είχαν φουσκώσει τα πυκνωτάκια στο τροφοδοτικό ( ένα τις πλακας ήταν).

Κατέστρεψε το mobo και 2 ide συσκευές 1 dvd και 1 hd και είμαι 100% σίγουρος ότι έφταιγε το τροφοδοτικό.

Ψάξε το τροφοδοτικό για πυκνωτές φουσκωμένους ρίξε και μια ματια στη mobo δεν χρειάζεται πολύ χρόνο ίσως δεις τίποτα περίεργο...

(συνήθως τα win xp πριν αρχίσει τις επανεκκινήσεις μου βγάζανε διαφορα error για vga για ram και ένα σορό άλλες βλακείες όπου λογικά δεν έβλεπε σωστές τάσεις το λέω χωρίς να είμαι 100% σίγουρος)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.