Jump to content



X1900GT(Κ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΥΠΟΛΕΙΠΟΝΤΑΙ;)


theoamd

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

Εγω στη θεση σου δεν θα περιμενα θα την χτυπαγα,βεβαια θα βγει καποιος αλλος και θα σου πει οτι μετα θα το μετανιωσεις.Παντως αν παρεις τωρα οι επιλογες ειναι 7900gt ή χ1900gt xl οχι δε λεει.

Link to comment
Share on other sites

Πες μας και τί κάρτα έχεις τώρα.Είμαι περίεργος πάντως αν ξεκλειδώνεται η Χ1900GT.Θα ήταν πολύ καλή ευκαιρία.

Την Χ1800XL δεν την προτείνω γιατί είναι πιο αργή από τις άλλες

.Μεταξύ 7900GT και Χ1900GT θα έλεγα ότι είναι περίπου ισοδύναμες με την 7900 να κερδίζει κάποια τεστ και την χ1900 να κερδίζει κάποια άλλα.Υπάρχει και το θέμα του HDR+AA και του καλύτερου φιλτραρίσματος υπέρ της ΑΤΙ βέβαια

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Πριονέτο

Πες μας και τί κάρτα έχεις τώρα.Είμαι περίεργος πάντως αν ξεκλειδώνεται η Χ1900GT.Θα ήταν πολύ καλή ευκαιρία.

Δεν ξεκλειδώνει.Σε κάποια τέστ αποδείχθηκε αδύνατο,δε μπορεί να δεχθεί bios x1900xt γιατί έχει 256 ram μόνο,ενώ όλες οι x1900xt έχουνε 512mb.Μόνο με κάποιο tweak αργότερα ίσως.

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω ξαναπεί έχω την MSI NX 6600(354/601)

Πόσες pipelines έχει η X1900GT

Η 7600GT έχει 12(απ'ότι είδα στο eshop)

Σ'1 τεύχος όμως έλεγε ότι έχει 16

Επίσης λέω να πάρω τώρα ή 1 7600GT/GS ή 1 X800GTO και μετά από κανά χρόνο πέρνω 1 με DIRECTX10

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ergotelis

Δεν ξεκλειδώνει.Σε κάποια τέστ αποδείχθηκε αδύνατο,δε μπορεί να δεχθεί bios x1900xt γιατί έχει 256 ram μόνο,ενώ όλες οι x1900xt έχουνε 512mb.Μόνο με κάποιο tweak αργότερα ίσως.

Παίδες έχει κανείς τη κάρτα αυτή?Αναρωτήθηκα αν θα άξιζε να δοκιμάσει κανείς το bios της x1900 all-in-wonder,η οποία έχει ξεκλείδωτα τις 16πίπες και 256mb.....Ελπίζω να μη την κολάνε τα έξτρα χαρακτηριστικά της all-in-wonder...Και μετά με oc όσο φτάσει! :D:D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.