Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Geia xara se olous! exw agorasei thn asus hd5970 kai kata thn diarkia tou anixmatos tou pc otan bootarei mou xalane ta xromata h m emfanizei grames!!!meta m vgazei kt gia drivers kai diafora tetoia...

3 fores tous evala kai paali tpt mexri pou anagastika na to steilo piso sto plaisio to pc na doun ti exei gt einai kainourios kai dn vazo xeri...

mipos exetai kt na m protinetai???

kapoion kainourio driver(an ontos einai apo driver to provlima ayto)

thnx!!!:crazy_pilot:

αφου το πηγες Πλαισιο και θα το δουνε και οι ιδιοι θα σου δωσουνε καποια αλλη,δυστυχως αυτο με τις γραμμες και το Driver has stopped responding......ειναι ενα θεμα που εμφανιστηκε σε αρκετες καρτες αλλα ο λογος ειναι ΑΓΝΩΣΤΟΣ

Αν έχεις τους final και μπορείς να τους ανεβάσεις τότε θα μας κάνεις χάρη..:D

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!!

ΑΤΙΜΑΝ εισαι ο Ανθρωπός μας ανεβασέτους!!!!

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

αφου το πηγες Πλαισιο και θα το δουνε και οι ιδιοι θα σου δωσουνε καποια αλλη,δυστυχως αυτο με τις γραμμες και το Driver has stopped responding......ειναι ενα θεμα που εμφανιστηκε σε αρκετες καρτες αλλα ο λογος ειναι ΑΓΝΩΣΤΟΣ

Dn nomizo na to diapistosoun....ayto mou to kanei otan einai kleistos gia wres to h/y kai ton anigo otan kanw

restart tpt dn...leitourgei normal...

alla m grafei kt gia tous drivers....vrika kt se allo forum alla dn kserw kata poso usxiei ayto...

http://www.tomshardware.co.uk/forum/284727-15-5970-problem

elpizo pantos na einai ola ok otan ton parw gt krima ta leyta pou edwsa....:(

Link to comment
Share on other sites

φίλε ATIMAN τα profiles για το BF μαμανε :D εξαφανίστηκαν όλα τα ενοχλητικά τρεμοπαίγματα , thanks :).

Win7 με 10.4b και 10.4 AppProfiles όλα απο ΑΤΙΜΑΝ :T:

@iridan γράφουμε με ελληνικούς χαρακτήρες και οχι me latinikous :daisy:

Έγινε επεξεργασία από pavou
Link to comment
Share on other sites

Μολις πριν λιγο ανεβηκαν οι 10.4 preview...

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/ATI-Catalyst-10-4-Hotfix.aspx

Τι κανουμε οεο????Οι 10.4b ΑΤΙΜΑΝ ειναι πιο τελευταιοι? η να περασουμε αυτους?

Το ξερω οτι ανεβηκαν @ρε.... ;) Τι λεγαμε πριν!!! για κατι γκουρουδες?

Ταυτοχρονα εχουν ανεβει και οι Final στο site μου και περιμενουν, θα ανακοινωθουν ομως Παρασκευη.

Περαστε τους ελευθερα.

Συνεχιζουμε......καλες δοκιμες...

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι ανεβηκαν @ρε.... ;) Τι λεγαμε πριν!!! για κατι γκουρουδες?

Ταυτοχρονα εχουν ανεβει και οι Final στο site μου και περιμενουν, θα ανακοινωθουν ομως Παρασκευη.

Περαστε τους ελευθερα.

Συνεχιζουμε......καλες δοκιμες...

Που οεο????δεν τους βλεπω καπου......:slap:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα θα ποστάρω κι εγώ εδώ... μην εκπλήσεστε.. :p

Ερώτηση: Σε μία 4650 agp, από τους 9.12 και μετά, δεν έχω πρόσβαση στο CCC panel.

Η διαδικασία αναβάθμισης των οδηγών που ακολούθησα ήταν η ίδια όπως και με προηγούμενες εκδόσεις.

Έχω δοκιμάσει αφαίρεση οδηγών και καθάρισμα σε safe mode με driver cleaner αλλα δεν διορθώθηκε. Mπας και υπάρχει τρόπος να το επαναφέρουμε;

Οδηγοί ήταν πάντα οι εκδόσεις agp hotfix της Ati. Λειτουργικό XP Pro x86.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγάζει τίποτα. Απλά δεν ανοίγει καθόλου.

Edit: Net Framework 3 εγκατεστημενο και τα windows είναι fully updated.

Υ.Γ. Η κάρτα κατά τα άλλα παίζει κανονικά, και games και benchmarks.

Έγινε επεξεργασία από Candyman
Link to comment
Share on other sites

Μια απαραιτητη σημειωση,,

Επειδη η κινηση ηταν αρκετα βιαστικη υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα οι 10.4b να δουλευουν πιο σωστα σε καποιες περιπτωσεις.

Μην σας φανει παραξενο, θα το ελεγα ισως και αναμενομενο.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σε CF configuration σε 2-3 παιχνίδια μετά από τυχαία χρονικά διαστήματα τρώω black screen - fans full speed - και μόνο reset μπορώ να κάνω. Με μια κάρτα όλα παίζουν κανονικά. Είναι θέμα catalyst? ( 10.3)

o.s win7 ultimate - brand new !!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σε CF configuration σε 2-3 παιχνίδια μετά από τυχαία χρονικά διαστήματα τρώω black screen - fans full speed - και μόνο reset μπορώ να κάνω. Με μια κάρτα όλα παίζουν κανονικά. Είναι θέμα catalyst? ( 10.3)

o.s win7 ultimate - brand new !!

Δεν ξαναποσταρες ακριβως το ιδιο χθες?

edit:

κατεβασα και ετρεξα το ATI_Catalyst_10.4_AppProfiles.exe

Ναι οκ.

Μετα τι κανω γιατι διαφορα καμια...

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Μου παρουσιάστηκε ενα προβληματάκι με 10.4b by atiman και προς το παρών γύρισα σε 10.3 official.

Ξαφνικά η κάρτα δούλευε σε ρολόγια 545/900, έκανα 4-5 restart μπας και ήταν κάποιο σκάλωμα αλλά τίποτα, ήταν κολλημένο σε 545/900. Έχει αντιμετωπίσει κανένας το ίδιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Μου παρουσιάστηκε ενα προβληματάκι με 10.4b by atiman και προς το παρών γύρισα σε 10.3 official.

Ξαφνικά η κάρτα δούλευε σε ρολόγια 545/900, έκανα 4-5 restart μπας και ήταν κάποιο σκάλωμα αλλά τίποτα, ήταν κολλημένο σε 545/900. Έχει αντιμετωπίσει κανένας το ίδιο πρόβλημα?

Παρών...

Με τον 10.4b πολλές φορές ο δεύτερος πυρήνας της 4870χ2 κολλάει σε 3d συχνότητες και το κακό είναι πως η λύση "load game & exit" δεν λειτουργεί και θέλει restart(ούτε αυτό πιάνει κάποιες φορές) ...Μάλλον πάνε για φούμο απο μένα:hm:
Έγινε επεξεργασία από mellodos
Link to comment
Share on other sites

Μου παρουσιάστηκε ενα προβληματάκι με 10.4b by atiman και προς το παρών γύρισα σε 10.3 official.

Ξαφνικά η κάρτα δούλευε σε ρολόγια 545/900, έκανα 4-5 restart μπας και ήταν κάποιο σκάλωμα αλλά τίποτα, ήταν κολλημένο σε 545/900. Έχει αντιμετωπίσει κανένας το ίδιο πρόβλημα?

Εμενα μου εκαναν κατι παρομοιο τα σκουπιδια του guru3d.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.