Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

για δωστε ενα χερι βοηθειας γιατι μετα τους 10.6 το pc επαθε νηλα

μου βγαζει μολις bottαρι command list ati:και κατι αλο δε θυμαμε y/n

τι γινετε?και δε μου σβηνει απο driver sweeper ενα directory files????

Link to comment
Share on other sites

@@@ Θα με ζουρλανετε? Μολις τους εγκατεστησα κι εγω απο το downloading να δω ... μηπως....

Κανενα προβλημα ουτε και με corruption. ΑΨΟΓΗ λειτουργια

106fow.th.png

driver sweeper ???

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

@@@ Θα με ζουρλανετε? Μολις τους εγκατεστησα κι εγω απο το downloading να δω ... μηπως....

Κανενα προβλημα ουτε και με corruption. ΑΨΟΓΗ λειτουργια

driver sweeper ???

+1 τελικα ολα οκ λαθος δικο μου

Link to comment
Share on other sites

Ναι! Το έτρεξα το uninstaller σου, και μετά όταν πήγα safe mode με driver sweeper δεν είχαν σβηστεί κάποια(όπως το display driver) :wall:

Τώρα ξανα κατεβάζω το .exe μήπως και...

Έγινε επεξεργασία από Zenor
Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια και σε μενα. Περασα τον driver 3 φορες και μου πεταει το ιδιο μνμ οπως λενε και τα παιδια πιο πανω!!!

Την διαδικασια απεγκαταστασης την κανω οπως ειπες ΑΤΙΜΑΝ αλλα παραμενει το προβλημα!!!

Τωρα ξανακατεβαζω τον driver μηπως και ...........:dots:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως δουλευει και μπηκε ΑΨΟΓΑ!

win 7 64bit

Διαδικασια που ακολουθησα ειναι

1. uninstal ati drivers

2. no reboot

3. driver sweeper

4. reboot

5. Disk cleanup (win 7 program) και shadows copy clean στην δευτερη καρτελα! (Το κανω παντα, μπορει και να μην βοηθαει, δεν ξερω!!)

6. Instal τους 10,6 atiman

7. Reboot system

7. FINISH

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Ο Uninstaller και ο δικος μου και ο ενσωματωμενος σβηνει οτι ειναι εγκατεστημενο και επιβλεπεται απο τον Install Manager.

Εαν καθε φορα που αναβαθμιζεις εναν driver δεν "δουλευεις" η με τον (Install Manager + driver sweeper) η με τον (δικο μου μονο του) τοτε ο driver παραμενει στο συστημα και η information database των Windows βλεπει εκεινον πρωτο μετα απο μια επανεκκινηση και το βαζει στην θεση του. Σ αυτην την περιπτωση η εγκατασταση των νεων driver θα αποτυχει διοτι δεν θα περασει τους νεους display drivers απο πανω γιατι βλεπει οτι υπαρχουν ηδη στο συστημα.

Ελα ομως που ο catalyst ειναι ενα "πακετο" πληρες δεμενο μεταξυ των αρχειων του. Οταν βρισκει αρχεια που ανηκουν σε διαφορετικα υπογεγραμμενα "πακετα", τοτε...

display driver not working...

Διαδικασια που ακολουθησα ειναι

1. uninstal ati drivers

2. no reboot

3. driver sweeper

4. reboot

5. Disk cleanup (win 7 program) και shadows copy clean στην δευτερη καρτελα! (Το κανω παντα, μπορει και να μην βοηθαει, δεν ξερω!!)

6. Instal τους 10,6 atiman

7. Reboot system

7. FINISH

Juda....

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν εγκαθίστανται με τίποτα οι 10.6

Να αρχίσω να τραγουδάω;

Προσπάθησα να εγκαταστήσω πάλι 10.5 και να περάσω από πάνω τους 10.6, ούτε αυτό δουλεύει.

Έγινε επεξεργασία από Zenor
Link to comment
Share on other sites

Γύρισα στους 10.5, χρησιμοποίησα τον uninstaller σου atiman το driver sweeper και έκανα ένα restart ..με την ίδια ακριβώς διαδικασία οι 10.6 στο pc μου δεν δουλεύουν....δοκίμασα κ τον τρόπο του Ιούδα sebastian αλλά τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

*Στα Windows 7 64bit κατα την επανεκινηση θα πρεπει να πατησουμε F8 και απο το menu των Windows να διαλεξουμε και να πατησουμε την επιλογη Disable Driver Signature Enforcement κατω κατω.

Η εισοδος στα Windows και η λειτουργια τους δεν εχει επηρεαστει σε τιποτα μ αυτην τη ενεργεια.

Η διαδικασια (F8 κλπ...) πρεπει να γινεται καθε φορα που θα μπαινουμε στα Windows.

Αν δεν κανετε αυτο το συστημα δεν τους βλεπει

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.