Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Αυτο μπορει να το επιβεβαιωσει καποιος; Συνισταται η εγκατασταση των 10.8;

Επισης, υπαρχει επιτελους καποιος καλος λογος για να μην εχεις στο μηχανημα σου τους 10.4 αλλα καποιους μεταγενεστερους οδηγους;

Ενδεδειγμενος τροπος απεγκαταστασης, εκτος απο τον atiman uninstaller, υπαρχει;(γιατι καποιοι με εκαναν να θεωρω οτι το uninstall, safe mode, driver sweeper δεν λειτουργει πλεον)

dn εγώ με driver sweeper το κάνω και είμαι μια χαρά!

Οι οδηγοί μπαίνουν κανονικότατα!:banging:

Link to comment
Share on other sites

dn εγώ με driver sweeper το κάνω και είμαι μια χαρά!

Οι οδηγοί μπαίνουν κανονικότατα!:banging:

Sorry, αλλα δεν καταλαβαινω γιατι δεν χρησιμοποιειτε τον ATIMAN_Uninstaller. Ειναι ό,τι πιο ευχρηστο εχω χρησιμοποιησει ποτε, απο θεμα driver remover.

Link to comment
Share on other sites

Sorry, αλλα δεν καταλαβαινω γιατι δεν χρησιμοποιειτε τον ATIMAN_Uninstaller. Ειναι ό,τι πιο ευχρηστο εχω χρησιμοποιησει ποτε, απο θεμα driver remover.

Εγω θελω πολυ απλα δεν εχω κατσει να ασχοληθω.

Καποια στιγμη παντως θα το χρησιμοποιησω:worship:

Επισης συγνωμη για το διπλο post αλλα για dx10 games οι 10.5 ειναι καλυτεροι?

π.χ crysis. dragon age origins klp...:hmm:

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

1. Οσοι παρατηρησατε αυτα τα θεματα και εχετε καρτες της σειρας 5ΧΧΧ γυριστε στους beta 3. Ειναι πιο συνχρονοι και πιο μελετημενοι εκει που πρεπει.

2. Οσοι εχουν προβλημα με καρτες της σειρας 4ΧΧΧ ειτε απλες ειτε crossfire, αν θελουν ας μου στειλουν ενα email να τους δωσω 10.8 driver για την σειρα 4ΧΧΧ και μονο...

Συνεχιζουμε τις παρατηρησεις εν οψιν του hotfix a.

edit,,

Τον οδηγο του post 4221 δεν μπορω να τον δωσω πριν απο τις 3/11.

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Καθως εχουμε πεσει ολοι με τα μουτρα στην εγκατασταση των νεων drivers επιτρεψτε μου να συμπεριλαβω σε αυτο το thread, link για τη νεα εκδοση του DRIVER UNINSTALLER του ΑΤΙΜΑΝ.

Sorry, αν επιμενω λιγο παραπανω απο οσο πρεπει στο θεμα αυτο, αλλα θεωρω οτι πολλα απο τα προβληματα που αντιμετωπιζουν αρκετοι Catalyst user (Ελλαδα/εξωτερικο) ΔΕΝ οφειλονται στους νεους drivers αλλα στα απομειναρια των παλιων drivers.

Ειναι κριμα βεβαια, που το utility αυτο δεν ειναι διαθεσιμο στο εξωτερικο (ΑΤΙΜΑΝ μηπως να το προσφερουμε και προς τα "εξω"?) και αρκετοι users παιδευονται με αλχημειες και συνδυασμους προγραμματων, οπως εκανα και εγω μεχρι προτεινως. Αν δεν υπηρχε ο ATIMAN_uninstaller με καθε νεο driver θα εκανα ακομα manual registry edit and file removal.

Και παλι sorry για την επαναληψη και επιμονη στο θεμα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αληθεια οτι η σωστη απεγκατασταση παιζει μεγαλο ρολο στην αποδοση του συστηματος - οδηγου και οχι στην λειτουργια του. Ειναι κατι που εχω "κουραστει" να το λεω και πρεπει να γινει βιωμα.

Το μεγαλο ερωτηματικο ειναι οτι οι drivers δεν βγαινουν στο ποδι. Δοκιμαζονται απειρες φορες σε πραγματικες συνθηκες. Λετε οτι αν τα αποτελεσματα των δοκιμων ηταν εκτος των προσδοκωμενων προδιαγραφων να επερναν το ΟΚ?

Γιατι λοιπον ενω αποδιδουν σωστα, δεν λειτουργουν παντου σωστα?

Ενας λογος ειναι η απεγκατασταση και ειναι ο πιο ασημαντος απο ολους τους αλλους...

Ενα κολπακι,,

Για το BC2 οποιος θελει ας παιξει στην registry με τη παραμετρο ProxyLDA_Support και να την βαλει 0 απο 2 που ειναι κανονικα...

Η ιδια παραμετρος βοηθα στην βελτιωση των DX10 εφαρμογων με ταυτοχρονη βελτιωση της λειτουργιας των καρτων σειρας 4ΧΧΧ, αλλα μειωνει την αποδοση στα μετροπρογραμματα γενικοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κολπάκι στο battlefield λες να λύσει τα crashes στην 5970????

Δυστυχως ο χρονος μου ειναι πολυ περιορισμενος για να παιξω οτιδηποτε αυτη τη στιγμη και να δω πως συμπεριφερεται ο 10.8 με την 5970. Θα μπορουσες να τρεξεις τα benchmarks unigine heaven 2.1 και Alien vs Predator να μου πεις πως πανε και να τα συγκρινουμε?

Φυσικα, οπως ειπε και ο ΑΤΙΜΑΝ για την 5970 μεγαλη σημασια εχουν και τα Crossfire Application Profiles! (Ενεργοποιημενα και στο CCC)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.