Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

p_under,,

Εφ οσον κατεβασες τον 10.8 αυτο το αρχειο θα δεις, οποτε σιγουρα ειναι το ιδιο.

Το ζητουμενο ειναι αν η καρτα σου ανηκει σ αυτα τα Hardware ID's η θα πρεπει να προσθεσεις τα αναλογα.

Θεωρητικα αφου το φορητο σου ειναι SONY και η καρτα σου 5650 δεν θα επρεπε να ηταν διαφορετικα αλλα αν δεν το δω δεν μπορω να σου απαντησω..

Ο driver που πρεπει να φορτωθει (10.8) ειναι ο 8.762.0.0000.

Αυτο σημαινει οτι δεν εγινε σωστα η εγκατασταση σου.

Ισως κυρια αιτια να ειναι η κακη η και καθολου απεγκατασταση του προηγουμενου. Θεωρηται αυτονοητο και γι αυτο δεν αναφερθηκα καθολου σ αυτο το σημειο.

Καλο θα ηταν (δεδομενου οτι εχεις ενα αντιγραφο του SONY driver) να κανεις μια πληρη απεγκατασταση μεσω control panel και atiman uninstaller.

Εαν τα βηματα και η διαδικασια ειναι σωστη, κανενα μυνημα λαθους δεν θα εμφανιστει και ο CCC θα εγκατασταθει κι αυτος κανονικα..

Τελος (και μονο ως γνωμη), δεν συμβουλευω το OC σε καμια καρτα γραφικων φορητου υπολογιστη και ποσο μαλλον με το afterburner.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τα overclock σε laptop/notebook δεν τα συνιστω...μακαρι καποτε να τα καταργησουν οι εταιριες και απο τα 2 στρατοπεδα μεσω "κλειδωμενου" vbios...τα ωφελη ειναι μηδαμηνα, οι διαφορες ελαχιστες εως μη αισθητες...και το χειροτερο απο ολα, αυξανεται η θερμοκρασια, σε ενα ηδη ζεστο περιβαλλον...με αλλα λογια...ορισμος του "fail"...:dots:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

overclock δεν εκανα ωστε να παιζω παιχνιδια . ο λογος που το εκανα ειναι για να τρεξω μερικα 3dmark . φυσικα κ το λαπτοπ ειναι σε stock κατασταση κ ελενχεται συνεχεια για τις θερμοκρασιες του .

Link to comment
Share on other sites

Πόπο έχει αρχίσει να με κουράζει άπειρα το crash to desktop στο battlefield bc2 με 5970 και κάθε driver νεότερο του 10.5α....Αυτή τη φορά έκανα και clean install τα windows 7 x64 και έβαλα μόνο τους 10.9α με τα profiles και το battlefield τίποτα άλλο και πάλι τα ίδια!! Επίσης το ίδιο μου έκανε και στο Medal of Honor που είναι και ακριβώς από την ίδια εταιρεία(DICE)..

Τι θα γίνει με αυτό το θέμα??

Link to comment
Share on other sites

Μα εγώ δεν έχω hard-lock..crash to desktop έχω.!

Mε εχει τρελανει κ μενα φιλε! Δεν υπαρχει λυση μεχρι στιγμης, ειναι κακογραμμενο μεχρι αηδιας το game...

http://forum.ea.com/eaforum/posts/list/885/411974.page

Δες εδω, 6 μηνες και δεν υπαρχει καμια λυση απο την DICE/EA. Eιναι για πολλες φαπες τελικα τα παληκαρια.

Δυστυχως θα ειναι το τελευταιο γνησιο παιχνιδι που αγοραζω.

Link to comment
Share on other sites

Mε εχει τρελανει κ μενα φιλε! Δεν υπαρχει λυση μεχρι στιγμης, ειναι κακογραμμενο μεχρι αηδιας το game...

http://forum.ea.com/eaforum/posts/list/885/411974.page

Δες εδω, 6 μηνες και δεν υπαρχει καμια λυση απο την DICE/EA. Eιναι για πολλες φαπες τελικα τα παληκαρια.

Δυστυχως θα ειναι το τελευταιο γνησιο παιχνιδι που αγοραζω.

Με τους 10.5a εμενα παει μια χαρα. Αν δεν εχεις λογω να εισαι με τους lastest δοκιμασε το.

Link to comment
Share on other sites

Nαι το ξερω οι 10.5a δεν δημιουργουν προβλημα καθως σε DX10 δεν εχει θεμα, αλλα χανω στο F1 και στο starcraft το crossfire με τους 10.5a.

Αργα η γρηγορα θα παμε σε σειρα 6* οποτε οι 10.5a δεν θα υφιστανται καν!:turn:

Link to comment
Share on other sites

Mε εχει τρελανει κ μενα φιλε! Δεν υπαρχει λυση μεχρι στιγμης, ειναι κακογραμμενο μεχρι αηδιας το game...

http://forum.ea.com/eaforum/posts/list/885/411974.page

Δες εδω, 6 μηνες και δεν υπαρχει καμια λυση απο την DICE/EA. Eιναι για πολλες φαπες τελικα τα παληκαρια.

Δυστυχως θα ειναι το τελευταιο γνησιο παιχνιδι που αγοραζω.

Nαι το ξερω οι 10.5a δεν δημιουργουν προβλημα καθως σε DX10 δεν εχει θεμα, αλλα χανω στο F1 και στο starcraft το crossfire με τους 10.5a.

Αργα η γρηγορα θα παμε σε σειρα 6* οποτε οι 10.5a δεν θα υφιστανται καν!:turn:

άρα δεν φταίει το παιχνίδι

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 εβδομάδες με τους 10.9ahotfix βρήκα λίγο χρόνο για μερικά benchnmarks.Vantage performance στα 1000Mhz core-1200Mhz mem:

vantagetrifi10001200109.jpg

Είναι η πρώτη φορά που περνάω τις 40000 με τους 10.4b που είχα πριν ήμουν στις 36000 και κάτι ψιλά.

Στα 900Mhz core - 1200Mhz - mem πού είμαι συνήθως...

vantagetrifi9001200109a.jpg

(Αυτό το είχα τρέξει όταν τους πρωτοέβαλα να δω πως πάνε,αλλά δεν το είχα στείλει...)

Είναι αρκετά σταθεροί και είμαι ικανοποιημένος από την απόδοση...

Αργότερα θα προσπαθήσω αν βρω χρόνο να στείλω και μερικά unigine...

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Link to comment
Share on other sites

Και το unigine 2.1 που υποσχέθηκα προηγουμένως...

unigine21109ahotfixallf.jpg

Έτρεξα και ένα 2ο και μου είχε 9.2 min fps αλλά το score 20 πόντους πιό κάτω...

unigine21109ahotfixallf.jpg

Αυτά είναι στα 900-1200, βαρέθηκα να τρέξω στα 1000-1200.

Κανένας με trifire να ποστάρει τα δικά του...

Ακόμα δεν έχω αξιωθεί να βάλω την 5970 στο πρώτο pcie,όπως μου είχε πει ο Atiman,οπότε θα πρέπει να είμαι λίγο πιο κάτω από 3Χ5870 στις ίδιες συχνότητες...

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.