Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

τα δοκιμασα.δε φαινεται να δουλευει το trifire με τους 8.792.5.το ιδιο σκορ εβγαλα στο 3dmark 2011...

Συμφωνώ με τον isaios! Ακριβώς τα ίδια scores με πριν και οι πυρήνες πάλι παίζουν στο 60%+-!

:(

Να το αφήσω εγκατεστημένο ή να κάνω unistall γιατί αν είναι μόνο για 3dmark 2011 και δεν βελτιώνει κάτι άλλο, δεν χρειάζεται...

Link to comment
Share on other sites

συγχωρέστε την άγνοιά μου, αλλά τα CAP, είναι "cumulative"(το τελευταίο περιλαμβάνει και όλα τα προηγούμενα) ? ή πρέπει να τα περάσω με τη σειρά 1-1..?

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι μόνο για 10.12; Όσοι έχουμε 8.792.5 (10.11) μπορούμε να τους χρησιμοποιήσουμε; Τι βελτιώνει; Μήπως τίποτα για 3dMark 2011;
Ναι και στις δυο ερωτησεις.

Επισης δουλευει το trifire στο 3dMark 2011.

Η απαντηση εχει δυο σκελη,

1. Ναι κανουν και για τους 8.792.5

2. Δουλευει το trifire στο 3dMark 2011 αλλα οχι υποχρεωτικα στους 8.792.5

τα δοκιμασα.δε φαινεται να δουλευει το trifire με τους 8.792.5.το ιδιο σκορ εβγαλα στο 3dmark 2011...

Δεν διαφωνω.

συγχωρέστε την άγνοιά μου, αλλά τα CAP, είναι "cumulative"(το τελευταίο περιλαμβάνει και όλα τα προηγούμενα) ? ή πρέπει να τα περάσω με τη σειρά 1-1..?

Οχι ειναι ανεξαρτητα, μονο το τελευταιο, η αυτο που σε βολευει περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

να δουλευε και το crossfire (είτε με 8.790.6.2000, είτε με 8.801..) στο f1 2010, ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑΝΕ.. (έχω εγκαταστήσει και το τελευταίο cap1), ιδέες/προτάσεις?

trifire μαλλον θες να πεις.

8.801 drivers/CAP1, "Filtering Optimizations" off, DX11, all maxed.

(σε review που έψαξα να δω τι αποτελέσματα βγάζουν.. είδα μεν φυσιολογικό scaling, ΑΛΛΑ.. σε dx9 ήταν σε όσα είδα.. ΟΧΙ σε dx11..)

post-172-1416074916,5686_thumb.png

post-172-1416074916,6989_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

atiman δεν ξερω αν εχει παρατηρηθει αλλα εχει κανεις αλλος προβλημα με 6870 και πιστευω γενικα την 6800 σειρα σε βιντεο με μικρο κολληματακια (stutering)που πρεπει να οφειλονται στα χαμηλα 2d clocks η κατι παρομοιο? μολις πειραξα απο το profile (εκανα edit τα clocks ) λυθηκε

Link to comment
Share on other sites

όταν λένε το "δις εξαμαρτείν, ουκ ανδρός σοφού", κάτι ξέρουν.. (και ενώ είχα πάθει και παλιότερα.. -2008- ελπίζοντας και τότε ότι έχουν βελτιωθεί οι cataclysm..., ήθελα να δοκιμάσω ξανά ΑΤΙ... και δη.. crossfire..). Στην σαπουνόπερα που ξεκίνησα πιο πάνω για το F1 2010, ας προστεθεί το "monitor dims on loggin" , το οποίο συνέβη ξαφνικά μόλις απενεργοποίησα το cf από τον catalyst, και είτε ενεργοποιώντας το πάλι, είτε με επανειλημμένες απεγκαταστάσεις-εγκαταστάσεις, η φωτεινότητα της dell έχει κατρακυλήσει λες και είναι λαπτοπ με μπαταρία... (στα ενδιάμεσα reboot που είναι χωρίς οδηγούς το σύστημα.. είναι μια χαρά η φωτεινότητα..)

...Περίμενε τους xx.x την άλλη εβδομάδα...
DeLorean Wanted..

update... όσες φορές και να δοκίμασα (και μετά από σχετικό καθαρισμό τυχόν υπολειμμάτων του 10.11 RC3) πάλι η φωτεινότητα ήταν στα ταρταρα. Αναγκαστικά πήγα πάλι στον 10.12 ο οποίος φαίνεται οκ σε αυτό το θέμα (η απόδοση σε cf δεν έχει αλλάξει βέβαια...:slap: )

Έγινε επεξεργασία από papatsonis
Link to comment
Share on other sites

Με τους 10.12 με sapphire radeon 5770 αντιμετοπίζει κανείς κανένα πρόβλημα?

Εμένα μου εμφανίζει στο άσχετο χωρίς να είναι load η κάρτα καφέ όθόνη (οχι μπλε) και κάνει επανεκκίνηση το pc τι λέτε να φταίει?

Έγινε επεξεργασία από johnIV
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Εχω δυο 5850 crossfire και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα με τους 10-12 Amd drivers:

Οταν κανω επανεκινηση τρεμοπαιζει η οθονη και οταν μπαινω στο catalyst σβηνει για λιγο η οθονη επανερχεται με τρεμουλο και αναποδα οταν βγαινω απο τον catalyst.θελω επισης να τονισω οτι με τους 10-9 δεν εχω κανενα προβλημα απο 10-10 και μετα παρουσιαζεται αυτο το προβλημα.

Ευχαριστω:lock:

Link to comment
Share on other sites

AMD Catalyst 11.1a Hot-Fix Drivers Coming Today

* 3DMark Vantage improves ~7%

* 3DMark06 improves ~3%

* Call of Duty Black Ops improves ~20% at 4xMSAA and up to 35% at 8xMSAA

* Riddick Assault on Dark Athena SSAO performance improves ~20%

* Unigine Heaven OpenGL performance improves ~10% at moderate, 30% at normal and 100% at extreme tessellation levels

AMD Catalyst 11.1a Hot-Fix Drivers Coming Today! - Legit Reviews

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.