Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

νομίζω αυτό συνήθως συμβαίνει επειδή το σύστημά σου έχει νεότερο Visual C++ Redistributable Package

από αυτό που περιέχει το πακέτο εγκατάστασης του catalyst.

πρίν περάσεις τον driver που θές, κάνε ένα κόπο και απεγκατέστησε παλιές εκδόσεις του

Microsoft Visual C++ Redistributable Package, ενημέρωσε το net framework 4 με όποιες ενημερώσεις βλέπεις

στο windows update ή κατεβάζεις την τελευταία έκδοση απευθείας από microsoft, και τέλος πέρνα τον driver.

αν θυμάμαι καλά έτσι το είχα διορθώσει πρίν κάποιους μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Τους δοκίμασε κανείς(Lazy); Δίνουν καλύτερες επιδόσεις στο BF3 beta; Έπαιξα λίγο σήμερα caspian border και σερνόταν το σύμπαν...
Δεν τους εχω δοκιμασει ακομη. Θα κανω clean install σε λιγο και θα τους δοκιμασω :)
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τον 11.10 v2 με το rage και δεν χρησιμοποιεί καθόλου το δεύτερο πυρήνα. 0%. Τι βελτιώσεις σε crossfire λένε τότε και βλακείες? Το frame rate σε 2560χ1440 με 8χΑΑ και 8mb textures είναι λίγο all over the place. Από 30-60 με συνεχές σκαμπανέβασμα. Αν είχε crossfire υποστήριξη (όπως διαφημίζουν άλλωστε) θα ήταν όλα μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τον 11.10 v2 με το rage και δεν χρησιμοποιεί καθόλου το δεύτερο πυρήνα. 0%. Τι βελτιώσεις σε crossfire λένε τότε και βλακείες? Το frame rate σε 2560χ1440 με 8χΑΑ και 8mb textures είναι λίγο all over the place. Από 30-60 με συνεχές σκαμπανέβασμα. Αν είχε crossfire υποστήριξη (όπως διαφημίζουν άλλωστε) θα ήταν όλα μια χαρά.

δεν είπε κανένας οτι περιέχει βελτιώσεις για crossfire στο rage.

η υποστήριξη crossfire στο rage θα έρθει την άλλη εβδομάδα ή

με νέο cap ή με νέο driver.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρωτοείδα τους οδηγούς εδώ, όπου και γράφει βελτίωση των επιδόσεων στο rage σε single και crossfire configurations. Άρα κάποιος το είπε.

AMD Catalyst 11.10 Version 2 Preview Driver (BF3 and RAGE) - BenchmarK3D

Προφανώς λοιπόν δεν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

μάλλον μπαρούφες έχουν γράψει αυτοί, όποιοι και να είναι.

επίσημα η amd στα release notes λέει:

Improves performance in Rage on single GPU configurations using the AMD Radeon HD 6000, AMD Radeon HD 5000 Series and AMD Radeon HD 4000 series of products.

ο ίδιος ο catalyst creator στο twitter λέει οτι το crossfire στο rage θα υποστηριχτεί την άλλη εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόνέχω θέμα με τους οδηγούς!

Δε μπορώ να κάνω overclock με το afterburner και μετά να ανεβάσω στο +20% από τον ccc επειδή εκεί μέσα μου εμφανίζει και τα ρολόγια σε default τιμές και μου τα γυρνάει σε αυτές τις τιμές!!!

Δλδ όταν ανοίγω το afterburner και βάζω για παράδειγμα 950/1450 και πατάω apply,μετά ανοίγω τον ccc για να βάλω και το +20% και μόλις το βάζω μου γυρνάει τα ρολόγια στις default τιμές τους!

Γιατί ρε παίδες?Τι παίζει?Τι να κάνω???

Παλιά με τους 11.4 pre που είχα,δεν είχα θέμα μιας και όταν άνοιγα το ccc δε μου εμφάνιζε τα ρολόγια αλλά μόνο το +20% και για το fan και έτσι δε μου τα γυρνούσε αλλά τώρα μου τα εμφανίζει και μου τα γυρνάει και δε μπορώ να κάνω o\c!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόνέχω θέμα με τους οδηγούς!

Δε μπορώ να κάνω overclock με το afterburner και μετά να ανεβάσω στο +20% από τον ccc επειδή εκεί μέσα μου εμφανίζει και τα ρολόγια σε default τιμές και μου τα γυρνάει σε αυτές τις τιμές!!!

Δλδ όταν ανοίγω το afterburner και βάζω για παράδειγμα 950/1450 και πατάω apply,μετά ανοίγω τον ccc για να βάλω και το +20% και μόλις το βάζω μου γυρνάει τα ρολόγια στις default τιμές τους!

Γιατί ρε παίδες?Τι παίζει?Τι να κάνω???

Παλιά με τους 11.4 pre που είχα,δεν είχα θέμα μιας και όταν άνοιγα το ccc δε μου εμφάνιζε τα ρολόγια αλλά μόνο το +20% και για το fan και έτσι δε μου τα γυρνούσε αλλά τώρα μου τα εμφανίζει και μου τα γυρνάει και δε μπορώ να κάνω o\c!!!

Κάποιος!!!Κανείς???

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.