Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Οταν δεν περναει κατι απο το "χερι" μου .....αυτα γινονται.

Ο driver περιελαμβανε μονο καρτες σειρας 7ΧΧΧ original ATI και οχι αλλων brands.

Με ολες τις αλλες καρτες λειτουργουσε κανονικα.

Διορθωθηκε και ανεβαινει ξανα.

Προσωπικα συγνωμη για την ταλαιπωρια και ιδιαιτερως σε σενα [MENTION=2962]zpaf[/MENTION], αφου μονο εσυ ειχες το προβλημα...

- edit -

It's up now.

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρηση τοσο σε εμένα οσο και σε αλλους με 7970 οτι αν και φαινομενικά stable απο μια συχνότητα και άνω εχουμε drop performance,χρειάζεται πιστευω λιγο ρευμα παραπάνω που ουτε το ASUS GPU Tweak εργαλείο μας δινει ακόμη με αξιοπιστία αφου υπολειτουργει και κανει διάφορα κουλά...

παράδειγμα η παρακάτω μέτρηση ,με 1075/1575 εχω υψηλότερη αποδοση απο τον zpaf με 1125/1575

unigine.png

Έγινε επεξεργασία από PasxosC
Link to comment
Share on other sites

παράδειγμα η παρακάτω μέτρηση ,με 1075/1575 εχω υψηλότερη αποδοση απο τον zpaf με 1125/1575

Χωρις να θελω να σε στεναχωρησω φιλε Πασχαλη το σκορ σου εχει μια μιιιικρη διαφορα απο αυτο του zpaf.

Στο Tessellation εσυ εισαι με νορμαλ ενω ο zpaf ειναι με extreme αν προσεξεις.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να σε στεναχωρησω φιλε Πασχαλη το σκορ σου εχει μια μιιιικρη διαφορα απο αυτο του zpaf.

Στο Tessellation εσυ εισαι με νορμαλ ενω ο zpaf ειναι με extreme αν προσεξεις.

Εχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου sorry δεν το πρόσεξα....

στο extreme εμένα βγαζει πανομοιοτυπο σκορ με τον φιλο zpaf σε χαμηλώτερα clocks

αλλα εγω ειμαι σε Sandy που βοηθάει ισως και λιγο παραπάνω.

heavenextreme.png

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου sorry δεν το πρόσεξα....

στο extreme εμένα βγαζει πανομοιοτυπο σκορ με τον φιλο zpaf σε χαμηλώτερα clocks

αλλα εγω ειμαι σε Sandy που βοηθάει ισως και λιγο παραπάνω.

heavenextreme.png

Νο way jose.

Clock to clock Σε μια fixed συχνοτητα (4.4 πχ) ο Sandy ειναι πολυ πισω.

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Νο way jose.

Clock to clock ο Sandy ειναι πολυ πισω.

εγω γιατι ξερω το αντιθετο για το Clock to clock?

Επίσης ο zpaf έχει 8.941.5 , εσύ PasxoC 8.941.8 ... δεν ξέρω αν υπάρχει διαφορά μεταξύ τους αλλά δεν είναι ο ίδιος driver.

με ιδιο Driver

unigineextereme.png

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Οταν δεν περναει κατι απο το "χερι" μου .....αυτα γινονται.

Ο driver περιελαμβανε μονο καρτες σειρας 7ΧΧΧ original ATI και οχι αλλων brands.

Με ολες τις αλλες καρτες λειτουργουσε κανονικα.

Διορθωθηκε και ανεβαινει ξανα.

Προσωπικα συγνωμη για την ταλαιπωρια και ιδιαιτερως σε σενα @zpaf, αφου μονο εσυ ειχες το προβλημα...

- edit -

It's up now.

Εγώ τον πέρασα κανονικά,αλλά δεν ξέρω ποιά έκδοση πρόλαβα να κατεβάσω...

Ακόμα δεν έχω κάνει δοκιμές...

Πώς βλέπουμε αν έχουμε περάσει τον τελευταίο που έβαλες ή στην σειρά 5ΧΧΧ δεν παίζει ρόλο ποιόν από τους 2 βάλαμε;

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι οδηγος με οδηγο εχουν διαφορα.

Με αφορμη μια περιεργη συμεριφορα της 7970 στο BF3 σκατζαρα την καρτουλα με τα διδυμακια 2x6970 που εχω.

Οντως ο 8.931.3 δινει και στις 6970 σε αυτο το bench.

unigine6970cf.jpg

[MENTION=9179]atiman[/MENTION]

Δεν ξερω αν εχει να κανει με την Ati ή την Dice αλλα μετα απο αρκετα χρονια με crossfire ειδα την 7970 μοναχουλα της με τον 8.931.3 να statterιαζει και κουζουλεψα.

Βγαζω 7970 βαζω την μια 6970 τα ιδια.

Οκ λεω δεν ειναι θεμα της 7970.

Βαζω και την 2η 6970 και voilaaa stuttering free.

Το φαινομενο αν και γινεται ευκολα αντιληπτο με το ματι μπορεις να το τσεκαρεις και με την ingame console εντολη Render.PerfOverlayVisible 1

bf3cpu.jpg

Μονο μη μου πεις οτι πρεπει να παρω και 2η 7970 για να παιζω BF3 stutter free. :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.