Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Αρχική απάντηση από intelakis

Ναι όντος τροπάριο κατάντησε...και να πεις οτι γίνονται τιποτα ουσιαστικές βελτιώσεις, συνήθως στο ματι δεν φαίνονται οι αλλαγές...

Να ρίχνεις μία ματιά στα Release Notes του ντράιβερ και εκεί θα βλέπεις τι διορθώνει τι βελτιώνει κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από VIL [Σήμερα, στις 15:19]

Να ρίχνεις μία ματιά στα Release Notes του ντράιβερ και εκεί θα βλέπεις τι διορθώνει τι βελτιώνει κλπ.

+1 :T:

Ναι ρε παίδες αυτός είναι ο σωστός τρόπος για το εάν χρειάζεται να κάνει κάποιος update τους driver του;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sstav [Σήμερα, στις 13:43]

Perp καλημέρα....δεν έχω προλάβει να ανανεώσω ακόμα τους drivers (το ψιλοβαριέμαι το τροπάριο κάθε μήνα....)

Καλα εγώ ούτως άλλος από format ήμουνα οπότε τους 7.10 θα εβαζα ούτως ή αλλως...

Εντάξει αν και ειναι ενα ψηλοβασανάκι κάθε μήνα βάλε-βγάλε drivers από την άλλη μην ξεχνάτε οτι για να βγαίνουν updates.... κάποιο update θα πρεπει να υπάρχει εστω και αν δεν υπάρχει τρελή οπτική διαφορά, αυτή ειναι και η ουσία του update εξάλλου.... προσωπικά θέλω να τους δοκιμάσω και μόνο αν κάνουν νερά (1-2 φορές μόνο) βάζω τους προηγούμενους....

(καλησπέρες φίλε sstav)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

Δεν μου λέτε ρε dudes... ειναι η ιδέα μου ή οντως με τους 7.10 πάει σφαιράτη η 2900 στα games? (επιτέλους)

Δεν είναι η ιδέα σου. Όντως είναι πιο γρήογοροι

Αρχική απάντηση από perp

Καλα εγώ ούτως άλλος από format ήμουνα οπότε τους 7.10 θα εβαζα ούτως ή αλλως...

Εντάξει αν και ειναι ενα ψηλοβασανάκι κάθε μήνα βάλε-βγάλε drivers από την άλλη μην ξεχνάτε οτι για να βγαίνουν updates.... κάποιο update θα πρεπει να υπάρχει εστω και αν δεν υπάρχει τρελή οπτική διαφορά, αυτή ειναι και η ουσία του update εξάλλου.... προσωπικά θέλω να τους δοκιμάσω και μόνο αν κάνουν νερά (1-2 φορές μόνο) βάζω τους προηγούμενους....

Ε καλά δεν είναι κάθε λίγο και λιγάκι, μια φορά το μήνα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JimmyFox [Σήμερα, στις 01:36]

Δεν είναι η ιδέα σου. Όντως είναι πιο γρήογοροι

Α γειά σου... να βγάζανε και ενα patchaki για τον θόρυβο τι καλά που θα ήτανε επίσης...:D

Αρχική απάντηση από JimmyFox [Σήμερα, στις 01:36]

Ε καλά δεν είναι κάθε λίγο και λιγάκι, μια φορά το μήνα είναι.

.....1 φορα το μήνα... αυτό είπα και εγώ αν πρόσεξες.. ;):p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από VIL [Σήμερα, στις 14:00]

Έχω την 1950 PRO (σε AGP) και με τους 7.10 βλέπω διαφορά σε μερικά παιχνίδια και 25-30%:T: :magic:

εχω μια απορια απο που βγαινει αυτο το 30 % και πως το μετρησατε...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδία έχω το εξής πρόβλημα. Έχω την GeCube HD2900XT συνδεδεμένη με DVItoHDMI adaptor στο LG L245WPM 24" monitor. Όταν βάζω Catalyst πάνω από τους 7.6, η οθόνη μου σβήνει για 1-2sec και μετά μου επανέρχεται, ενώ σερφάρω π.χ. Αυτό επαναλαμβάνεται αρκετά συχνά αλλά όχι σε σταθερούς χρόνους. Η οθόνη γίνεται τελείως μαύρη, χωρίς να βγάζει κανένα μήνυμα π.χ No signal. Ξέρει κανείς τι παίζει? Γιατί έχω δοκιμάσει fresh installation, όπως ακόμα και format (όχι για αυτόν τον λόγο), αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Λειτουργικό Windows Vista Ultimate

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eχουν πάλη πρόβλημα και οι 7.11 με τους AGP διαύλους και δέν το γράφουν Release Notes. τους.

Έχω το .NET Framework version 2.0 τώρα γιατί μου βγάζει λάθος και δέν φορτώνεται ο ντράιβερ? δέν το ξέρω. :confused::mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από VIL [22-11-2007 13:00]

Eχουν πάλη πρόβλημα και οι 7.11 με τους AGP διαύλους και δέν το γράφουν Release Notes. τους.

Έχω το .NET Framework version 2.0 τώρα γιατί μου βγάζει λάθος και δέν φορτώνεται ο ντράιβερ? δέν το ξέρω. :confused::mad:

Eμενα παντως διορθωθηκε με τους 7.11 το προβλημα αυτο

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.