Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Αρχική απάντηση από liolios2857 [Σήμερα, στις 13:31]

Εχω δυο 3870 power color με το ατι tray tool εκανα crossfire και το gpu-z μου το bγαζει enable...αλλα το ccc δεν λεει να μου το διξει...και το χω στο advansed...τι να πω...

ati rulzzzzzzzz

Ποιο λειτουργικο εχεις??

καπου εδω στο λαμπη εχει λινκς για croosfire ψαξε λιγακι

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα σε pc φιλου με to Cod 4 κανει lag ανεξαρτητα με τα γραφικα,Επισης βγαζει το κεραμυδι χρωμα και στο catalyst δεν βγαζει το over δride(ετσι νομιζω λεγεται το overclocking στο ccc) εχει τους 8.2 (sabphire 3870 με το τελευταιο bios )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JERY

Σε μενα σε pc φιλου με to Cod 4 κανει lag ανεξαρτητα με τα γραφικα,Επισης βγαζει το κεραμυδι χρωμα και στο catalyst δεν βγαζει το over δride(ετσι νομιζω λεγεται το overclocking στο ccc) εχει τους 8.2 (sabphire 3870 με το τελευταιο bios )

Πολύ περίεργα πράγματα θα έλεγα.Από μνήμες πώς τα πάει το PC?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JERY

Τwinmos sta 800 2x 1gb.Στα αλλα παιχνιδια τρεχει μια χαρα.Λες να ειναι οι μνημες?

Μπα δεν νομίζω.Τελικά ρε παιδιά εγώ που νόμιζα ότι ο 8.2 είναι ο καλύτερος catalyst μέχρι στιγμής (κάτι ψιλο lag που είχα στο cod4 έχουν εξαφανιστεί) έχω πέσει έξω.Πολύς κόσμος έχει σοβαρά προβλήματα ακόμα.Και μάλιστα μυστηριώδη! :devil:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [20-02-2008 13:59]

απο αρχες μαρτη απο οτι ακουσα ..εντωμεταξυ ηδη οι πρωτοι εδω ετρεξαν beta 8.2 και ισχυριζονται οτι ειχαν κανονικο crossfirex με dual 3870x2

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=252389

Εμενα με τους 8.2 - βρισκει και τις 2 καρτες (4 πυρινες) στο device manager - αλλά οι catalyst μεσα βλεπουν μονο την μια 3870X2

Εχει κ το κροσφαιρ ενεργο - αλλα να απευθυνεται στην 1 καρτα?

Link to comment
Share on other sites

εμανα παλι και με το 8,2 παλι δεν ανοιφει το catalist στα χρ....

στα vista ανοιγει αλλα δεν εμφανιζει τιποτα για cf και overdrive.....

αλλα με το gpuz μου το βγαζει enable....

να ναι καλα το ati tray tool....

Link to comment
Share on other sites

Με ποιούς drivers δουλεύουν καλύτερα τα HD videos; Μέχρι τους 8.1 και το powerdvd 7.3 deluxe γίνεται ένας μικρός πανικός, προτιμότερο είναι να απενεργοποιηθεί το ati avivo και ας είναι και λίγο παραπάνω το cpu utilisation...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από liolios2857

εμανα παλι και με το 8,2 παλι δεν ανοιφει το catalist στα χρ....

στα vista ανοιγει αλλα δεν εμφανιζει τιποτα για cf και overdrive.....

αλλα με το gpuz μου το βγαζει enable....

να ναι καλα το ati tray tool....

ρε συ φιλος δεν υπαρχει crossfire στο control panel ...μονο στο gpuz θα το δεις enable απλα...δεν εχεις δυο καρτες onboard εχεις απλα μια μονη διπυρηνη..

το crossfire στους catalyst θα σου ανοιξει με τους 8.3 και αλλη μια 3870x2 ...δηλαδη 2 3870χ2 ενωμενες πανω στο board με crossfire bridges..

Αρχική απάντηση από The Blackjohn

Εμενα με τους 8.2 - βρισκει και τις 2 καρτες (4 πυρινες) στο device manager - αλλά οι catalyst μεσα βλεπουν μονο την μια 3870X2

Εχει κ το κροσφαιρ ενεργο - αλλα να απευθυνεται στην 1 καρτα?

εφοσον το βλεπεις enable τρεξε ενα 3dmark06 και πες μας score να σου πω αν οντως τρεχουν και δυο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 11:34]

ρε συ φιλος δεν υπαρχει crossfire στο control panel ...μονο στο gpuz θα το δεις enable απλα...δεν εχεις δυο καρτες onboard εχεις απλα μια μονη διπυρηνη..

το crossfire στους catalyst θα σου ανοιξει με τους 8.3 και αλλη μια 3870x2 ...δηλαδη 2 3870χ2 ενωμενες πανω στο board με crossfire bridges..

μα ρε φιλοσ δεν εχω μια 3870χ2....

εχω δυο 3870...

καταλαβεσ????

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.