Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Καλησπέρα, έκανα μια δοκιμή τους 10.9 και υπάρχει ένα θέμα με τα flash προγράμματα νομίζω. Με explorer και firefox, πράσινη η οθόνη του youtube κατά την αναπαραγωγή βιντεο και κολλάει το πρόγραμμα -> ctrl + alt + delete -> κλείσιμο firefox και explorer αλλά μετά μένει ένα plugin-container.exe στις διεργασίες! Έγινε κάτι λάθος κατά την απεγκατάσταση των προηγούμενων drivers;

το χω κι εγω το προβλημα αυτο...ολα καλα και στο flash...βλεπω πρασινο...μπας και εκανε hack η nvidia, κοκκινο επρεπε να ηταν.! :happy2:

Link to comment
Share on other sites

το χω κι εγω το προβλημα αυτο...ολα καλα και στο flash...βλεπω πρασινο...μπας και εκανε hack η nvidia, κοκκινο επρεπε να ηταν.! :happy2:

Νομιζω οτι συμβαινει αυτο λογω του flash video acceleration.

O atiman ισως βοηθησει περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ηδη 52 ωρες στο ποδι δουλευοντας.....για να δωσω κατι καλο αξιοπιστο κι ασφαλες, εκει που θελω, αφου μου ανηκει..

Ισως παω να ξεκουραστω....

52 ωρες..?? εγω θα ειχα παθει εγκεφαλικο απο τα πολλα παυσιπονα...χιχιχιχιχιχιχι...αντε καλη ξεκουραση...

υ.γ. : δεν πειραζει, οι οδηγοι ειναι καλοι και αξιοπιστοι σε οσους κανουν, εγω θα περιμενω τους beta 2-3 μονο και μονο για τα βιντεο...μικρο το κακο...αρκει το feedback που περνεις απο μερικους εμας που τεσταρουμε, να το παιρνεις σοβαρα, και ας λειτουργει 50-50...ολο και κατι σημαινει γενικα...:jump1:

δώσε μου ένα βίντεο που δεν σου κάθεται !!

ολα...απλα..πρεσινιζει η εικονα και κρασαρουν οι εφαρμογες, δοκιμασα να ξαναεγκαταστησω το φλασ...τιποτα...youtube παντα...

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Για την λυση του προβληματος video, οσοι εχετε το φαρμακο λεγεται patati...και ειναι γραμμενο..

δεν λειτουργει απλα...!!!:suicide: το χω εγκαταστησει και το εχω κανει repair 100 φορες...μηπως θελει συγκεκριμενο φακελο για να το τρεξω..??:(

Link to comment
Share on other sites

δεν λειτουργει απλα...!!!:suicide: το χω εγκαταστησει και το εχω κανει repair 100 φορες...μηπως θελει συγκεκριμενο φακελο για να το τρεξω..??:(

Ελα που λειτουργει ομως.

Ολα λειτουργουν. Θα ηταν ηλιθιο να μην λειτουργουν...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως επειδη δεν ειμαι σε φαση να περναω αρχειακια,να στελνω ΠΜ για περαιτερω οδηγιες θα περιμενω τελικα τους 10.9 WHQL.

Ειπε ο Τερις ποτε θα βγουν?

Θα αργησουν σαν τους 10.8?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, υπολογιζεται σε περιπου 20 μερες.

Craaaaaaaaap.

Οποτε περναω 10.8 WHQL + 10.8a profiles.

Να αλλαξω και το ATi Stream που χω? -προηγουμενη εκδοση απο αυτη που εχει στη σελιδα του-?

Daaaaamn.

Εκανα unistall απο add/remove programs αλλα CCC και driver εχω κομπλε.:fie:

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Η ATI ακόμα να φτιάξει έναν driver 2D της προκοπής για τα Windows 7.

Υστερεί πάρα πολύ σε απόδοση το 2D στα Win 7, σε σχέση με τα XP και τα Vista.

Ειδικά με την HD 5000 series, την έκανε πάλι την κουτσουκέλα της στο 2D με τους τελευταίους official drivers 10.8 για τα Windows 7.Έριξε το performance του 2D στα τάρταρα.

Κι επειδή το 2D δεν μετριέται συχνά, για να σας βοηθήσω σας δίνω το link για ένα benchmark που το μετράει.

Τρέξτε το benchmark πρόγραμμα Tom2D (2DBench.exe)

Πατήστε download στο παρακάτω link (είναι στα Γερμανικά):

http://www.tomshardware.de/download/Tom2D,0301-26150.html

Το benchmark είναι στα Αγγλικά, μην ψαρώσετε.

http://news.softpedia.com/news/Pre-SP1-Performance-Boost-for-Windows-7-DirectX-11-Graphics-Platform-153912.shtml

το περασες αυτο?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Daaaaamn.

Εκανα unistall απο add/remove programs αλλα CCC και driver εχω κομπλε.:fie:

Καλως ηρθες στον κοσμο της Microsoft..

Πρεπει να κανεις uninstall και το αναλογο Microsoft update.

Και μετα να .....καθαριζεις την registry..!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.