Jump to content



Δεν βγαίνει το spyware!!! HELP


oekab1992

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του φόρουμ.

Έχω ενα πρόβλημα. Ενώ ήμουν στο internet κόλλησα ενα spyware το οποίο δεν το βλέπω να τρέχει σαν κάποιο process στο παράθυρο εργασιών, δεν ειναι πουθενά στην εκκίνηση, και δεν ειναι πουθενά εγκατεστημένο στον πίνακα ελέγχου. Έχω antivirus το McAfee 2005 All In One αλλά έχει λήξει εδω και και μήνες και δεν κάνεο updates. Φυσικά δεν μου το καθαρίζει το σκατό αυτό. Έβαλα και την τελευταία έκδοση του Microsoft Antispyware και το ενημέρωσα κιόλας, αλλά μετά απο πλήρες σκανάρισμα τίποτα δεν βρήκε. Σας επισυνάπτω παρακάτω μια εικόνα για να δείτε τι έχει γίνει στο desktop μου. 4 μεγάλα παράθυρα έχουν βγεί στα δεξιά και δεν καταργούνται με τίποτα. Αν ειμαι συνδεδεμένος στο ιντερνετ και πατήσω πάνω τους βγαίνει μια μπάρα και κάνει κάτι downloading. Έχει δει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα και τι λύσεις προτείνεται σας παρακαλώ!!!

Σας ευχαριστώ πολύ!!!

post-1796-1416072603,5309_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το Microsoft Antispyware δεν υπαρχει πλεον...

Δοκιμασε:

1)Adware SE

2)Ccleaner

3)Spy Sweeper

Επισης δες και ενα Review που εχει φτιαξει ενα παλικαρι του Forum...

Επισεις βαλλε για anti-virus το NOD 32 και για Firewall το Zone Alarm ...

Ειναι ολα δοκιμασμενα....

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αυτόν τον κατατοπστικό οδηγό από τον jpavly

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=8007

edit:sry $George Vasil$, δε πρόσεξα το link!

Δοκίμασε να απενεργοποιείσεις το system restore των xp γιατί αναγεννά τα spyware (δεξί click στο my_computer-Ιδιότητες-Επαναφορά συστήματος-Απενεργοποίηση επναφοράς)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kunoobidi [Σήμερα, στις 13:58]

Κοίτα αυτόν τον κατατοπστικό οδηγό από τον jpavly

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=8007

edit:sry $George Vasil$, δε πρόσεξα το link!

Δοκίμασε να απενεργοποιείσεις το system restore των xp γιατί αναγεννά τα spyware (δεξί click στο my_computer-Ιδιότητες-Επαναφορά συστήματος-Απενεργοποίηση επναφοράς)

Δεν πειραζει man...

πιστευω οτι τον καλυψαμε....:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από $George Vasil$

Το Microsoft Antispyware δεν υπαρχει πλεον...

Δοκιμασε:

1)Adware SE

2)Ccleaner

3)Spy Sweeper

Επισης δες και ενα Review που εχει φτιαξει ενα παλικαρι του Forum...

Επισεις βαλλε για anti-virus το NOD 32 και για Firewall το Zone Alarm ...

Ειναι ολα δοκιμασμενα....

Κατατοπιστικότατος !

Στην περίπτωση που πάλι δεν βγαίνει, τρέχουμε τα παραπάνω προγράμματα σε Safe Mode ;)

Link to comment
Share on other sites

Κλικ στην υπογραφή μου όπως λένε και τα παιδιά :p:P

P.S. Το MS Antispyware υπάρχει ακόμα, μετονομάστηκε σε Windows Defender. Αλλά θέλει original Windows μετά από validation για να δουλέψει. ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.