Jump to content



Πρόβλημα με Usb και asus p5ld2!


haris_led

Recommended Posts

Γειά σας παιδιά έχω ένα σοβαρό πρόβλημα, ενώ έχω φτιάξει το pc μου και δουλεύει μια χαρά, όταν συνδέω μια συσκευή usb μου βγάζει το εξής πρόβλημα!

problem14la.jpg

Οπότε δεν δουλεύει τίποτα!:cry: :cry:

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Ευχαριστώ πολύ.

Υ.Γ. Το συγκεκριμένο πρόβλημα μου το εμφανίζει όπως και να προσθέσω μια usb συσκευή.

’μα βάλω π.χ. pci κάρτα που να επεκτείνει τις θύρες, πάλι το ίδιο συμβαίνει όπως και αν το κάνω από τις ενσωματωμένες στην motherboard θύρες:cry: :cry:

Επίσης προσπάθησα να εγκαταστήσω τους drivers από το cd αλλά όπως και την πρώτη φορά δεν τους δέχτηκε, γιατί έχω windows xp, τα οποία τους έχουν ήδη εγκατεστημένους, όπως λέει το παιχνίδι!:(

Help please, βρίσκομαι σε απόγνωση!:confused: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης παιδιά, έκανα φορμάτ και συνεχίζει να βγάζει το ίδιο πρόβλημα!

Τι να κάνω? Πρέπει λογικά να φταίει κάποιος driver των windows, αλλά δυστυχώς δεν ξέρω τι να κάνω! :(:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άκυρο.

Από ότι συνειδητοποίησα μόλις τώρα, το πρόβλημα εμφανίζεται σε μία συσκευή, οπότε λογικά αυτή φταίει.

Έβαλα και έναν εξωτερικό δίσκο και δουλεύει.

Επίσης card reader που θα έπρεπε να αντιμετωπίζει και αυτό πρόβλημα δουλεύει, καθώς και εξωτερικό dvd-r.

Δυστυχώς κάτι τρέχει με τη συσκευή που χρησιμοποιώ. (Iriver Η320) :(

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις πάντως!:o

Link to comment
Share on other sites

Ο δισκος που βαζεις και δεν λειτουργει μηπως ειναι αυτος:http://www.maxtor.com/portal/site/Maxtor/menuitem.5d2b41d3cef51dfe29dd10a191346068/?channelpath=%2Fen_us%2FSupport%2FProduct+Support%2FExternal+Storage%2FPersonal+Storage+Family%2FPersonal+Storage+3100

αν ναι τοτε να ξερεις οτι δεν λειτουργει "ευκολα" και σε asus p5gd1 pro,τον εχω δοκιμασει σε 2 ,επισης τον εχουν δοκιμασει και οι τεχνικοι στο πλαισιο.Σε συστηματα athlon xp και athlon64 (αυτα υπαρχουν σπιτι παιδια...) λειτουργει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από steve_m

Ο δισκος που βαζεις και δεν λειτουργει μηπως ειναι αυτος:http://www.maxtor.com/portal/site/Maxtor/menuitem.5d2b41d3cef51dfe29dd10a191346068/?channelpath=%2Fen_us%2FSupport%2FProduct+Support%2FExternal+Storage%2FPersonal+Storage+Family%2FPersonal+Storage+3100

αν ναι τοτε να ξερεις οτι δεν λειτουργει "ευκολα" και σε asus p5gd1 pro,τον εχω δοκιμασει σε 2 ,επισης τον εχουν δοκιμασει και οι τεχνικοι στο πλαισιο.Σε συστηματα athlon xp και athlon64 (αυτα υπαρχουν σπιτι παιδια...) λειτουργει κανονικα.

Όχι είναι το iriver h320, είναι Mp3 player, και λειτουργεί και ως εξωτερικός σκληρός δίσκος, και τόσο καιρό μια χαρά με είχε βολέψει :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.