Jump to content



Που είναι ι Soltek? ΟΕΟ!


Alucard

Recommended Posts

Εδώ και μερικές ημέρες ψάχνω απεγνωσμένα μία μητρική για το νεο μου Project. Αυτό που ψάχνω είναι κάτι τέτοιο...

http://www.motherboard.cz/mb/soltek/SL-B8E-F.htm

Όποιος μπορεί να μου πεί που μπορώ να βρώ κάτι ανάλογο ή την ίδια ακριβώς μητρική....

Είναι οι μητρικές που μπαίνουνε στα Media center PC's

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κατι καλυτερο απο αυτη τη λυση για cube pc(media center).Γιατι δεν πας σε 64bit επεξεργαστη για μελλοντικη χρηση αφου θα κυκλοφορησουν τα vista σε λιγο καιρο;

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που θέλω να το κάνω αυτό είναι επειδή η Abit έχει αρχίσει να τα παίζει και έχω σκεφτεί μία καλή πατέντα να κάνω με τα υπάρχοντα πράγματα που έχω(CPU, Κάρτα γραφικών, RAM) Προς το παρόν δέν με ενδιαφέρουνε τα Vista που ούτως η άλλιως θα υπάρχουνε και 32bit από όσο γνωρίζω.

Απλά θέλω να ξέρω εάν κυκλοφορούνε και σαν ανταλλακτικά γιατί δεν έχω δεί πουθενά κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου φίλε μου. Να διευκρινισω κάτι όμως. Δεν ψάχω μόνο για Soltek. Απλα επειδή έτυχε να έχει ένας φίλος μου το Xcube της Soltek αναφέρθηκα σε αυτή τη μητρική. Οποιαδήποτε άλλη με αυτά τα χαρακτηριστικά και απαραιτήτως αυτό το μέγεθος είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτη...

Link to comment
Share on other sites

Τι θες να κάνεις ακριβώς; Υπάρχουν και κάτι άλλες μητρικές της Via με ενσωματωμένα όλα (επεξεργαστή, κύκλωμα γραφικών, ήχου, δικτύου κτλ) οι οποίες είναι πάρα πολύ μικρές αλλά δεν τραβάνε και πολλά...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αυτο που θέλω να κάνω είναι ο εξής. Λόγω μετακόμισης και έλλειψης χώρου δυστυχώς θα αποχωριστώ τον πολυαγαπημένο μου κύβο.... Αυτό που θα με βόλευε απίστευτα είναι ένα κουτί σε στυλ των παλιών των Desktop (αυτα που βάζαμε πάνω την οθόνη). Το θέμα είναι ότι έχω ήδη παραγγείλει υδρόψηξη και δεν θέλω να την παρατήσω. Ετσι σκεφτόμουνα κάτι πολύ Compact και μιας και δεν χρειάζομαι τις υπόλοιπες PCI παρά μόνο μία AGP για την κάρτα γραφικών.

Δέν θέλω να παρατήσω τα κομμάτια που έχω γιατι αν ειναι να παρω καινουργια ανεβαινει το κοστολόγιο χωρις κάποιο συγκεκριμένο λόγο...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.