Jump to content



Modding my crappy PSU


giorgos_cupra

Recommended Posts

Δεν ειχα τι να κανω σημερα και αποφασισα να κανω καποιες μικροαλλαγες στο προσωρινο μου τροφοδοτικο ετσι ωστε να μην βραζει καθε μερα:nuke: .Αρχικα,sorry για την αθλια ποιοτητα των φοτογραφιων αλλα τα παραπονα οχι σε μενα,στην sony ericsson.Λοιπον ξεκιναμε,το τροφοδοτικο ειναι ενα απλο 350watt

dsc004257co.jpg

Aφαιρεθηκε αυτο το "και καλα" γκριλ που ειχε το τροφοδοτικο

dsc004266sr.jpg

dsc004273oe.jpg

Προστεθηκε αλλος ενας 8αρης ανεμιστηρας στην μπροστινη πλευρα του τροφοδοτικου.

dsc004282bg.jpg

....

dsc004309qc.jpg

...

dsc004319at.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εφυγε ο χαζος πισω ανεμιστηρας και μπηκε ενας revoltec με μπλε led και σωστο γκριλακι

dsc004363by.jpg

βαφτηκε μαυρο το πισω μερος(οχι ολο γιατι βαριεμαι)

dsc004332ye.jpg

εγινε και τρυπα στο κατω μερος του psu

dsc004379sy.jpg

...

dsc004381ju.jpg

...

dsc004404eg.jpg

Link to comment
Share on other sites

To ολο τροφοδοτικο απο αεροφοτογραφια(το αν φαινεται τιποτα ειναι αλλο θεμα..)

dsc004450au.jpg

...

dsc004465bt.jpg

Το τελικο αποτελεσμα με τον μπλε ανεμιστηρα,το σωστο χρωμα της μοναδας και το γκριλ:D

dsc004493ns.jpg

και το εργαστηρι...καλα μιλαμε,Ο χαμος,δεν φαινεται στην φοτο αλλα εχει γεμισει ο τοπος γυρω γυρω...

dsc004501rn.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικα,ο ανεμιστηρα στην κατω πλευρα του τροφοδοτικου αφαιρεθηκε γιατι εβρισκε στην ψυκτρα.Δεν μπορουσα να μονταρω την ψυκτρα γιατι εχω αυτους τους λακαμαδες τους γειτονες που φωναζουν γιατι τους ενοχλει το δραπανο και το ντρεμελ.Ημαρτον δηλαδη ηπαρχουν ανθρωποι που τους ενοχλει το ψυθιρισμα απο τις συσκευες αυτες στις 13:00 το βραδυ?!!Τελος παντων,δειχνοντας κατανοηση σταματησα και το εβαλα το τροφοδοτικο στο pc με τους 2 μονο ανεμιστηρες...Περιμενω τα σχολια σας παιδια,παω για μπανιο τωρα γιατι ειμαι γεματος γρεζια:p :devil:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tolis86 [Σήμερα, στις 03:43]

ωραιος! αλλα μηπως ειναι λιγο υπερβολη 3 ανεμιστιρια και μαληστα σε σκατοτροφοδοτικο των 350(?)βατ?

Τολη το ενα δεν εμπαινε γιατι εβρισκε στην ψυκτρα και ή θα εκοβα την ψυκτρα ή θα το εβαζα εξωτερικο...Οποτε τωρα εχει μονο 2:D

PS:thanx ρε guys για τα καλα σας λογια:flower:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Cronogr [Σήμερα, στις 06:17]

Ωραία φάση αλλα νομιζω θα ήταν πιο καλα να βαλεις 5 ανεμιστιρια ακομα στο κουτι παρα στο psu !!! :p

Crono αυτη τη στιγμη εχω 2 12αριδες,2 8αριδες,του επεξεργαστη,της καρτας γραφικων, 2 του τροφοδοτικου και απο ενα στα αλλα 2 τροφοδοτικα.Δεν νομιζω να μπορω να αντεξω αλλα 5 στο κουτι:eek::p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giorgos_cupra [Σήμερα, στις 13:18]

Crono αυτη τη στιγμη εχω 2 12αριδες,2 8αριδες,του επεξεργαστη,της καρτας γραφικων, 2 του τροφοδοτικου και απο ενα στα αλλα 2 τροφοδοτικα.Δεν νομιζω να μπορω να αντεξω αλλα 5 στο κουτι:eek::p

Μωρε μπορεις !!! :p Απλα δε θές

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giorgos_cupra [Σήμερα, στις 05:02]

Τολη το ενα δεν εμπαινε γιατι εβρισκε στην ψυκτρα και ή θα εκοβα την ψυκτρα ή θα το εβαζα εξωτερικο...Οποτε τωρα εχει μονο 2:D

PS:thanx ρε guys για τα καλα σας λογια:flower:

Μπορείς την ψύχτρα μέσα να την λυγίσεις όπως έκανα εγώ και να βάλεις και έναν ακόμα ανεμιστήρα...

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=14482

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Spyrious [Σήμερα, στις 15:27]

Kαλή προσπάθεια.Μπράβο.Οι κάρτες VGA εκεί δίπλα όμως θα έφαγαν σίγουρα ρινίδια.Φύσα τες καλά πριν τις δουλέψεις.

Τις εχω παροπλισμενες αυτες,δεν τις βαζω σε κανενα pc,ετσι καθονται;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.