Jump to content



Analog η DVI connection ?


Diogenhs

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Wizard!

Πότε θα φέρεις τη Samsung να τη βάλουμε δίπλα στην Eizo να το δεις και μόνος σου? ;)

’μα ήταν ίδια τα panel θα ήμουν περίεργος για μία δοκιμή.

Αλλά νομίζω ότι δεν είναι (21,1 4/3 - 24,3 16/10).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard! [Σήμερα, στις 14:47]

Δηλαδή όλοι όσοι αγοράζουν Eizo πετάνε τα χρήματά τους? Απλά υπάρχουν άλλα μέτρα και σταθμά για τον καθένα. Εγώ προσωπικά με τα μάτια μου και την εικόνα δεν κάνω κανένα συμβιβασμό. Μπορεί να κάνω με τον ήχο, με την ταχύτητα, με ότι άλλο, αλλά όχι με την εικόνα ;)

Φυσικά και δε λέω ότι δεν είναι καλή μάρκα, ίσα ίσα που έχει ίσως τις πιο ποιτικές οθόνες ΑΛΛΑ θα πρέπει να λάβουμε υπόψην και τον παράγοντα VALUE = price / performance, στον οποίο εγώ βασίζομαι όταν λέω "αξίζει τα λεφτά της". Δηλαδή ας βάλουμε πχ την S1910 που κάνει 620Ε με τη Philips 200W6 που κάνει 450Ε και μετά ας δούμε ποιος "αξίζει τα λεφτά του". Να πω ότι την S1910 την είδα από κοντά και πραγματικά είναι φοβερή οθόνη (έχει το καλύτερο backlight που έχω δει ποτέ). Το αν όσοι αγοράζουν Eizo "πετάνε τα χρήματα τους" εγώ μόνο θα πώ ότι με πολύ λιγότερα λεφτά μπορούν να πάρουν προϊόν ελαφρώς υποδεέστερο (και κατά περίπτωση ίσως και καλύτερο όπως για τη 200w6 IMHO). Δηλαδή άλλο πράγμα η ποιότητα ή απόδοση ή όπως θες πέστο και άλλο πράγμα η αξία.

Συμπέρασμα: Η EIZO κατ εμέ είναι πολύ καλές οθόνες, αλλά δεν αξίζουν τα λεφτά τους

BTW: το DVI για μένα είναι μονόδρομος

Αρχική απάντηση από spc [Σήμερα, στις 14:53]

Το αυτό.

Για:

- Οθόνη

- Πληκτρολόγιο

- Ποντίκι

- UPS

όσα και να δώσεις, δεν πάνε χαμένα.

Δηλαδή αν πάρω UPS 2000VA APC On-Line 3000E για τον 1000E υπολογιστή μου δεν πάνε χαμένα λεφτά; Λεφτά μπορείς να πετάξεις σε πολλά πράγματα, είναι εξαιρετικά εύκολο, δε λέω όμως φυσικά και να τα τσιγκουνεύεσαι για πρωτεύοντα Parts του υπολογιστή, όπως αυτά που ανέφερες

Link to comment
Share on other sites

Για κάποια πράγματα απλά ο καθένας έχει τα κριτήριά του.

Αρχική απάντηση από iceblade [Σήμερα, στις 19:19]

Δηλαδή αν πάρω UPS 2000VA APC On-Line 3000E για τον 1000E υπολογιστή μου δεν πάνε χαμένα λεφτά; Λεφτά μπορείς να πετάξεις σε πολλά πράγματα, είναι εξαιρετικά εύκολο, δε λέω όμως φυσικά και να τα τσιγκουνεύεσαι για πρωτεύοντα Parts του υπολογιστή, όπως αυτά που ανέφερες

Προφανώς εννοώ ότι με το να πάρεις το APC On-Line 750VA (και όχι το 3000 προφανώς) που όμως κάνει πχ τριπλάσια ή και παραπάνω ένα Mustek δεν θα χάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.