Jump to content



asus ax800 pro


Nio_S2000

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Nio_S2000

οχι δεν ειναι κοκκινα τα F........:wall:

lol φίλε! δεν είδες καλά τι σου πόσταρε! :laughing::jump:

διάβασε εδώ

http://www.techpowerup.com/articles/overclocking/vidcard/127

θα ακουλουθήσεις την ίδια διαδικασία, μόνο που θα πρέπει να βάλεις το bios x800xt , το οποίο υπάρχει στη κατηγορία από το πλάι gpu bios collection.

Αν δε καταλάβεις κάτι εδώ είμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη πιο bios θα χρειαστω?οταν θα περασω το καινουργιο bios οι χρονισμοι αλλαξουν ή θα ειναι οι ιδιοι?αν ειναι οι χρονισμοι της χτ λογικα η καρτουλα μου δεν θα γινει καρβουνο?εγω το μονο που θελω ειναι να ανοιξουν τα pipelines....αντε και στην καλυτερη περιπτωση να ανεβασω τους χρονισμους 500/500...και οχι 520/560 οπως της χτ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nio_S2000

Δηλαδη πιο bios θα χρειαστω?οταν θα περασω το καινουργιο bios οι χρονισμοι αλλαξουν ή θα ειναι οι ιδιοι?αν ειναι οι χρονισμοι της χτ λογικα η καρτουλα μου δεν θα γινει καρβουνο?εγω το μονο που θελω ειναι να ανοιξουν τα pipelines....αντε και στην καλυτερη περιπτωση να ανεβασω τους χρονισμους 500/500...και οχι 520/560 οπως της χτ!!!!!

Kαταρχήν, με το άτιτοολ βρες μέγιστη δυνατή μνήμη και μέγιστο δυνατό πηρύνα.

Nα διαλέξεις ένα από αυτά ανάλογα ποιά είναι η κάρτα σου,δηλαδή agp ή pci-e από εδώ :

http://www.techpowerup.com/bios/

Samsung 1.6 Download

ATI X800 XT (AGP) 256 MB Jun 9th 2004 2:28 PM Sep 29th 2004 7:37 PM 520 / 560

Samsung 1.6 Download

ATI X800 XT (PCI-E) 256 MB Jun 10th 2004 9:26 PM Dec 3rd 2004 9:00 AM 500 / 500

Samsung 1.6

Kαι μετά ακολουθείς τη διαδικασία που σου λέει το λίνκ.Επίσης , καλό ειναι να κοιτάξεις τις μνήμες να ελένξεις άν είναι samsung 1,6 για να το δεις δες πάνω στα μαύρα τετραγωνάκια των μνημών τι γράφουνε, πρέπει να βγάλεις τη ψύκτρα ωστόσο.Αν διαβάσεις κάτι σαν Samsung 1.6 τότε είσαι οκ!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.