Jump to content



EVGA Classified Review


yiancar

Recommended Posts

Λοιπόν GV , με το βίος που ήρθε και χωρίς ιδιαίτερο ψαξικο είμαι στα 215 stable bootari και 220 αλλα δεν...

σειρά έχει ένα bios update και συνεχίζουμε

Georgesod

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/RAM/Corsair-Dominator-GT-6GB-DDR3-1866-Intel-Core-i7-Ram-Kit-3-x-2GB-PC3-15000.htm

260 eur

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν GV , με το βίος που ήρθε και χωρίς ιδιαίτερο ψαξικο είμαι στα 215 stable bootari και 220 αλλα δεν...

σειρά έχει ένα bios update και συνεχίζουμε

Από την προσωπική μου εμπειρία το "μαμίσιο" bios είναι το καλύτερο. To μόνο μειονέκτημα που έχει είναι πως αν θέλεις να απενεργοποιήσεις το turbo πρέπει στα CPU settings να το κάνεις disabled σαν τελευταία ρύθμιση και από εκεί F10 και save/exit αλλιώς αν το κάνεις disabled και πας και πειράξεις άλλη ρύθμιση (ακόμα και αν φαίνεται disabled) θα παραμείνει ενεργποιημένο.

Πολύ καλό είναι και το S61A το οποίο σου δίνει δυνατότητα να μπουτάρεις με αρκετά ψηλό bclock (225+), αλλά έχει ένα θέμα με τις τάσεις των μνημών.

Σε μένα δίνει μέχρι 0.04V περισσότερο από αυτό που δίνω στο bios.

Πάντα να μετράς και με πολύμετρο τις τάσεις.

Επίσης από το S61A και μετά σε αφήνει να ρυθμίσεις από το bios το Β2Β (Cas Delay) το οποίο "δίνει" αρκετά, αλλά όσο το κατεβάζεις σε κόβει σε bclock.

Κατά τα άλλα η μητρική είναι κορυφή... χρόνο, όρεξη και άζωτο να έχεις...

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι το max που έβγαλα stable σε bclock 225 μένει στο screen τις evga. Ήμουνα με το s61d φυσικά , αύριο να δοκιμάσω και το s61a αφού λες ότι πάει τόσο πιο πάνω:)

[ATTACH]6346[/ATTACH]

post-567-1414343334,8249_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.