Jump to content



firefox πρόβλημα(δεν ανοιγει)


BanOr

Recommended Posts

Καλησπέρα.Τι κάνουμε??

Λοιπόν στο θέμα μου..Έχω στο ένα pc τον firefox 1.0.7 και ώρες ώρες τρώει φρίκες και δεν ανοίγει...μπαίνοντας στο task manager όμως υπάρχει process firefox.exe .

Επίσης αν έχω ανοιχτό ένα παράθυρο δεν μου ανοιγεί άλλο.Κατρέλες δουλεύουν κανονικά..

αν στο task manager κάνω end task τότε την επόμενη μου ανοίγει κανονικά (κατά 95%)

Δίνω και link απο βίντεο που τράβηξα με το camtasia αν δεν καταλάβατε..εδώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από phantom [Σήμερα, στις 02:16]

Κάνε uninstall και σβήσε χειροκίνητα τους φακέλους στο

C:\Documents and Settings\***user name***\Application Data\Mozilla

Μετά ξανακάνε εγκατάσταση...

και άμα το κάνεις αυτό βάλε και 1.5 :flower:

Link to comment
Share on other sites

Να πω βέβαια οτι αυτός ο φάκελος είναι ο φάκελος που αποθηκεύονται ρυθμίσεις, bookmarks κτλ... :) Προσωπικά δεν πιστεύω οτι θα έπρεπε να σβηστεί αυτός.

Καλύτερα ένα uninstall και μετά τον τελευταίο απο πάνω απλώς. (θα δεις διαφορά και στην ταχύτητα απο 1.07 σε 1.5+) Αν δεν λυθεί το πρόβλημα τότε δοκίμασε να σβήσεις και αυτό το φάκελο αλλά κράτα τον μια κόπια πρώτα. :)

Link to comment
Share on other sites

Για να σώσεις τα bookmarks πάνε στο Σελιδοδείκτες -> Διαχείριση Σελιδοδεικτών -> στο παράθυρο που θα ανοίξει πάτα Αρχείο -> Εξαγωγή -> Επέλεξε φάκελο/όνομα -> Αποθήκευση...

Μετά μπορείς να κάνεις Εισαγωγή το αρχείο και να μπουν τα Bookmarks πάλι στη θέση τους...

Ο λόγος που πρότεινα να σβηστεί ΟΛΟΣ ο φάκελος είναι γιατί, υπάρχει περίπτωση, το πρόβλημα να προκαλείτε από ένα προβληματικό extension ή plug-in

Σβήνοντας τον φάκελο μπορείς να κάνεις μια καθαρή καινούρια εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά κρατώντας αυτόν τον φάκελο κρατάς όλες σου τις ρυθμίσεις. ;) Δεν θέλω να πάω κόντρα, απλώς θέλω να πω οτι πρέπει να είναι η τελευταία λύση στο μυαλό μας. :)

Επίσης, όπως δεν στέκει αυτό που θα μπορούσα να πω εγώ "μπορείς απλώς να κάνεις uninstall ένα ένα τα plug ins" έτσι δεν στέκει και αυτό που λες εσύ για το bookmars backup. Για έναν πολύυυυ απλό λόγο: Δεν μπορεί να ανοίξει το πρόγραμμα καθόλου. ;)

Φιλικότατα πάντα. :)

Link to comment
Share on other sites

.......έτσι δεν στέκει και αυτό που λες εσύ για το bookmars backup. Για έναν πολύυυυ απλό λόγο: Δεν μπορεί να ανοίξει το πρόγραμμα καθόλου. ;)

:tomato: Σωστά... Λάθος μου... :rolleyes:

Φιλικότατα πάντα. :)

Αυτό εννοείτε... ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.