Jump to content



ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ...


nanopoulo

Recommended Posts

Γειά σας.

Είμαι καινούργιο μέλος εδώ και εύχομαι καλή συνέχεια σε όλους μας.

Είμαι κάτοχος ενός VapoChill XE II.

Η θερμοκρασία που μου δείχνει ο πίνακας του Chill control,μέσω usb και λογισμικού που κατέβασα απο την asetek είναι περίπου στους -30 βαθμούς κελσίου, ενώ η θερμικρασία που μου δείχνει η moterboard (INTEL D975X BX)είναι περίπου στους -18 βαθμούς κελσίου.

Και το ερώτημα είναι......ποιά απο τις δύο είναι η σωστή;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από plessinho-13- [Σήμερα, στις 13:23]

και εγώ του chill control λέω γιατί είναι απίθανο να έχει 18 βαθμούς τι του έχεις βάλει peltier!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν δείχνει 18 βαθμούς της moterboard....-18 δείχνει όπως έγραψα πιό πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen [Σήμερα, στις 15:37]

-30 ειναι η θερμοκρασια του evaporator(κεφαλης) -18 ειναι η θερμοκρασια του πυρηνα.

οντως..........

:o

edit:βασικα...το σωστοτερο δεν ειναι να βαλει θερμομετρο γιατι ο σενσορας της μητρικης παλι θα εχει καποια αποκλιση.....ε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unknown [Σήμερα, στις 13:41]

οντως..........

:o

edit:βασικα...το σωστοτερο δεν ειναι να βαλει θερμομετρο γιατι ο σενσορας της μητρικης παλι θα εχει καποια αποκλιση.....ε?

Ρώτησα για θερμόμετρο και επειδή οι θερμοκρασίες κατεβαίνουν πολύ, χρειάζεται όπως μου είπαν ειδικό θερμόμετρο και το κόστος ανεβαίνει πάνω απο 100...άστο καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen [Σήμερα, στις 13:37]

-30 ειναι η θερμοκρασια του evaporator(κεφαλης) -18 ειναι η θερμοκρασια του πυρηνα.

Ναι,

ετσι είναι....σε ευχαριστώ για την κατατοπιστικότατη απάντησή σου.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.