Jump to content



Mbps σε τιμές Kbps από τη Vivodi


helloween

Recommended Posts

Καλοκαίρι προσφορών και από τη Vivodi, με οφέλη τόσο για όσους πρόκειται να συνδεθούν πρώτη φορά με ADSL και αναζητούν μια ολοκληρωμένη λύση, όσο και για όσους διαθέτουν ήδη τον απαραίτητο εξοπλισμό και προτιμούν απλή σύνδεση. Συγκεκριμένα, η Vivodi προσφέρει το DSLcube στην ταχύτητα των 2Mbps [για το ιδιόκτητο δίκτυο της εταιρείας] ή στο 1Mbps [για το δίκτυο του ΟΤΕ σε όλη την Ελλάδα] στην τιμή των 99 ευρώ [με ΦΠΑ] για 5 μήνες.

Στην προσφορά περιλαμβάνεται εξοπλισμός modem/router και ενεργοποίηση της γραμμής ADSL. Η τιμή ισχύει για ελάχιστη διάρκεια σύνδεσης τους δώδεκα μήνες και η προσφορά θα διαρκέσει μέχρι τις 31/8/2006.

Επίσης, η Vivodi προσφέρει και συνδέσεις στα 1Mbps και 2Μbps από 15 και 19 ευρώ αντίστοιχα το μήνα [συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ], όλα πληρωμένα, για απεριόριστη πρόσβαση.

Link to comment
Share on other sites

αληθεια... που θα μπορεσω να μαθω αν στο "χωριουδακι μου" μπορω να εχω 1024 και να καταλαβαινω την διαφορα απο την 512. το λεω αυτο γιατι ξερω πως ειναι περιορισμενη η ταχυτητα στα προαστια μια πολης εκτωσ της αθηνας και της θεσ/κης

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από helloween [22-07-2006 19:32]

Καλοκαίρι προσφορών και από τη Vivodi, με οφέλη τόσο για όσους πρόκειται να συνδεθούν πρώτη φορά με ADSL και αναζητούν μια ολοκληρωμένη λύση, όσο και για όσους διαθέτουν ήδη τον απαραίτητο εξοπλισμό και προτιμούν απλή σύνδεση. Συγκεκριμένα, η Vivodi προσφέρει το DSLcube στην ταχύτητα των 2Mbps [για το ιδιόκτητο δίκτυο της εταιρείας] ή στο 1Mbps [για το δίκτυο του ΟΤΕ σε όλη την Ελλάδα] στην τιμή των 99 ευρώ [με ΦΠΑ] για 5 μήνες.

Στην προσφορά περιλαμβάνεται εξοπλισμός modem/router και ενεργοποίηση της γραμμής ADSL. Η τιμή ισχύει για ελάχιστη διάρκεια σύνδεσης τους δώδεκα μήνες και η προσφορά θα διαρκέσει μέχρι τις 31/8/2006.

Επίσης, η Vivodi προσφέρει και συνδέσεις στα 1Mbps και 2Μbps από 15 και 19 ευρώ αντίστοιχα το μήνα [συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ], όλα πληρωμένα, για απεριόριστη πρόσβαση.

όντως φοβερές οι τιμές από την vivodi και το βασικότερο είναι ότι έχει και δικό της δίκτυο για ορισμένες βέβαια περιοχές .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από plessinho-13- [Σήμερα, στις 00:15]

πάρε ένα τηλεφωνάκι στην vivodi τι ποιο έυκολο!!!!

Μην το θεωρείς και τόσο εύκολο το τηλεφώνημα στη vivodi καλή σαν εταιρία αρκεί να μη τους χρειαστείς για οποιοδήποτε λόγο και κυρίως για βοήθεια

:sick: :sick: :sick:

Link to comment
Share on other sites

Τί λες τώρα; Τρελλές τιμές! Επιτέλους...

Απορία: Εγώ που έχω για <2 μήνες ακόμη το DSLcube στα 512, αν δεν κάνω άιτηση διακοπής, να υποθέσω ότι θα μετατραπεί σε αορίστου χρόνου κι εγώ απλά αν θέλω κάναω αίτηση αλλαγής ταχύτητας;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από satkok

Μην το θεωρείς και τόσο εύκολο το τηλεφώνημα στη vivodi καλή σαν εταιρία αρκεί να μη τους χρειαστείς για οποιοδήποτε λόγο και κυρίως για βοήθεια

:sick: :sick: :sick:

θα συμφωνησο, αν και ακομα και απο hol (σπιτι) και απο forthnet (δουλεια) δεν εχω αντιμετοπησει προβλημα ωστε να εχω μια καλυτερη αποψη τη παιζει και μαυτες.

Link to comment
Share on other sites

μανιατικο εχετε με τη βιβοντι ?

δλδ τοσα χρονια με τον ΟΤΕ εισαστε ευχαριστημενοι και μια δοκιμη με τη βιβο σας εφριξε. μμ οκ , παντως για μενα η βιβο ειναι Α Ψ Ο Γ Η , εχω σωθει κυριολεκτικα

Link to comment
Share on other sites

παιδια.... πηρα τηλ χθεσ το βραδυ κ μου λεει πως η εξυπιρετηση λειτουργει μεχρυ τις 12 το βραδυ, αλλα του οτε η εξυπιρετηση ειναι ολο το 24ωρο. Vivo-OTE 0-1

Αλλα οταν ειναι ανοικτη η εξυπιρετηση μου έλυσαν την απορεία μια χαρα! λιγοτερο απο 1 λεπτο ειμουν στην αναμονη. το ιδιο κ για τον ΟΤΕ! 1-2! : PPP

Και βρικα παγίδα στο πακετο αυτο! Για να έχεις την 1024 πρεπει να αγοράσεις κανονικά το πατέτο 512 (που κανει 99Ε) αλλα στο συμβόλαιο πρεπει να τσεκάρεις την 12μηνη παραμονη στην vivodi κ μετα τους αλλους 7 μήνες πληρώνεις κανονικά μηνιαίο λογαριασμο. Οπότε, το 1024 εχει σε αντιθεση με το 512 12μηνη δέσμευση!!! (με τουσ πρωτους 5 μηνες πληρωμενουσ κ μετα...

ADSLaccess + DSLnet Dynamic - Προπληρωμένα πακέτα

Tαχύτητα: 1024/256

Shared LLU (6 Μήνες/ 12 Μήνες): 109,00 / 179,00

Full LLU (6 Μήνες/ 12 Μήνες): 139,00 / 209,00

AΡΥΣ (6 Μήνες/ 12 Μήνες): 199,00 / 269,00

Tαχύτητα: 2048/640

Shared LLU (6 Μήνες/ 12 Μήνες): 159,00 / 229,00

Full LLU (6 Μήνες/ 12 Μήνες): 189,00 / 259,00

οποτε Συνδέσεις στα 1Mbps και 2Μbps από 15 και 19 ευρώ αντίστοιχα το μήνα

*δυσκολοι οι πινεκες ( στην σχεδίαση)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

μανιατικο εχετε με τη βιβοντι ?

δλδ τοσα χρονια με τον ΟΤΕ εισαστε ευχαριστημενοι και μια δοκιμη με τη βιβο σας εφριξε. μμ οκ , παντως για μενα η βιβο ειναι Α Ψ Ο Γ Η , εχω σωθει κυριολεκτικα

ρε φιλε 1,5 μηνα εμεινα χωρης dsl επειδη δεν με καναν ΔΙΑΚΟΠΗ την συνδεση μου. δεν θα αναφερθω καν στα αλλα που με φτασαν να κανω διακοπη συνδεσεις. ξες τη ειναι να περιμενης 1,5 να σε κανουν διακοπη? δλδ τη ζητησα? εδω με πηραν τηλεφωνο οτι εγινε διακοπη και δεν με ειχαν κανει. απλα ΛΟΛ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

μανιατικο εχετε με τη βιβοντι ?

δλδ τοσα χρονια με τον ΟΤΕ εισαστε ευχαριστημενοι και μια δοκιμη με τη βιβο σας εφριξε. μμ οκ , παντως για μενα η βιβο ειναι Α Ψ Ο Γ Η , εχω σωθει κυριολεκτικα

1. Προσωπικά, κανένα μανιάτικο καθώς ούτε είχα ούτε σκοπεύω να έχω ποτέ καμία συνεργασία μαζί τους. Απλώς βλέπω τι γίνεται γύρω μου και κρίνω.

2. Στο συγκεκριμένο ποστ δεν αναφέρθηκα στο αν είναι καλή ή κακή αλλά στο πόσο τραγικό βρίσκω την εξυπηρέτηση μίας εταιρείας να την βάζουμε σε τελευταία μοίρα την στιγμή που, κατά τη γνώμη μου πάντα, είναι το βασικότερο όλων (και αυτό που δείχνει την σοβαρότητά της).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

συμφωνω μαζι σου συριε , αλλα τι να πω εγω οταν 12.30 το βραδυ με εξυπηρετουνε τι να πω μετα οτι ειναι μαπες?

'Όϊ βρε, καλά κάνεις και λες τις εμπειρίες σου.

Το ίδιο κάνω και εγώ.

Αυτός είναι και ο σκοπός της κουβέντας εδώ μέσα.

;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για το after-sales της Vivodi, αλλα αυτο το πακετο 2048/640 , με 159 ευρω για 6 μηνες μου φαινεται πολυ ελυστικο....στους 12 μηνες βγαινει ακομα ελκυστικοτερο, αλλα επειδη την πατησα ο ιδιος με το HOL broadbandpack τα χριστουγεννα, ποτε ξανα 12μηνη δεσμευση...

Link to comment
Share on other sites

dunno.... αλλα κατσε να παρω τηλ. να μαθω! ( μιας και τους εχου ηδη παρει 5 φορες σημερα....

οκ λοιπον.... αν παρεις για τους 7 υπολειπους μηνες αν παρεις μηνιαία χτεωση ειναι στα 58 ευρω το μηνα!!!! η να παρεις ενα απο τα παραπανω προπληρομενα πακετα. το 19 ευρω το μηνα δεν το ανεφεραν πουθενα στο τηλ. καταλαβες....:happy2: :happy2: :happy2:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.