Jump to content



Enermax EG365AX


Makis Hourdakis

Recommended Posts

Ρε παιδιά, τι έχει ακουστεί για αυτό το psu; Αν είναι να βρίσκουμε Enermax με αυτά τα λεφτά λέει πολύ! Ειδικά απο τη στιγμή που δε βγαίνει πλέον το παλιό καλό Chieftec 360W.

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.700706

WTF??? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Τα αμπερ που προσφέρει μου φαίνονται πολλά για τη κατηγορία αλλά δε νομίζω μια εταιρεία σαν την enermax να ποντάρει το όνομα της. Αν ισχύει είναι αναμφίβολο best buy για αυτά τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Kαι το 600ρι enermax 8ρη ανεμιστήρα έχει & εναν 9ρη αλλά ειναι τάφος [οπως και τα tagan 480 με τους 2πλους 8ρηδες] . Οπότε πρεπει να παιζει ρόλο και το ΤΙ ανεμιστήρας ειναι .

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα παιζει ρολο τι ανεμιστηρες ειναι αλλα επισης σιγουρα ενας αθορυβος 8αρης δεν εχει την ιδια αποδοση με εναν αθορυβο 12αρη...

Τωρα αν εχουν βαλει ψοφιο 8αρη και αρκει για την ψυξη του , ειναι πιθανο γιατι δεν ειναι και πολλα τα watt....γι'αυτο και δεν το πηρα σα δεδομενο οτι δε θα ειναι αθορυβο, αλλα και ο φιλος επιβεβαιωνει οτι κανει λιγο θορυβο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable [Σήμερα, στις 11:08]

Βασικα σε μενα δεν ειναι και τοσο ταφος....

Eχει pot απο πίσω πιστεύω το έχει στο silent. [και μιλάμε για το Ε600 noisetaker παντα] Σύμφωνα με αυτά και σύμφωνα με σύγκριση tagan480 το οποιο ήταν και αυτό τάφος [και βάσει αυτού συγκρινω psus] ναι ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004

Eχει pot απο πίσω πιστεύω το έχει στο silent. [και μιλάμε για το Ε600 noisetaker παντα] Σύμφωνα με αυτά και σύμφωνα με σύγκριση tagan480 το οποιο ήταν και αυτό τάφος [και βάσει αυτού συγκρινω psus] ναι ειναι.

Στο silent το εχω, απλα κανει εναν ελαχιστο θορυβο, οχι τπτ το ιδιαιτερο

Link to comment
Share on other sites

Τι να πώ , σε setup με νερο σε cpu&vga και 2 ψοφιομάστερ στο ψυγειο ολους και ολους [τους 2 12ρηδες του stacker δεν τους μετράω, για μια πληρη περιστροφή θελουν μια μέρα :D] και σε καμία περίπτωση δεν ''ξεχωρίζει'' το psu [οι δίσκοι ναι...] το ακουω μονο οταν σβήσω το σύστημα που μενουν τα φαν του αναμμένα για 2 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Και το tagan to U22 με τους 8αρηδες που το εχω ακουσει, παροτι εμενα με καλυπτε σε αλλους δε φανηκε τελειως αθορυβο. Οποτε τελικα το θεμα αυτο ειναι και λιγο υποκειμενικο... παντως στα U15 τα ιδια ατομα δεν ειχαν προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ναι ισχυει αυτο περι υποκειμενικοτητας, παντως γενικα δεν εχω προβλημα ηχου, το enermax 365 ομως ακουγεται.-

δεν ειναι μονο ο ανεμιστηρας παραγοντας αν κανει θορυβο, αλλα και πως ειναι ρυθμισμενο οταν ειναι σε load. Τα tagan εχουν state of the art efficiency curve.

Οχι οτι δεν εχουν τα enermax, αλλα λιγο δυσκολο ενα ernermax των 35 ευρω.

σε load ανεβαζει πολυ στροφες, καμια σχεση με tagan, νιωθεις τη ροη του αερα.

Ομως απτη στιγμη που ειναι τροφοδοτικο για κατεβαστηρι δεν επιτασεται να ειναι αθορυβο.

Μεσα σε ενα ντουλαπι κ τελος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Back from the grave

Θυμάτε κανένας πόσα χρόνια εγγύηση έχει το συγκεκριμένο?

Το έχω σχεδόν 2 χρόνια στο κατεβαστήρι 24/7 και τελευταία παρουσιάζει random restart/shutdown. Δοκιμασμένο σε 2 διαφορετικά συστήματα.

Είμαι μέσα στην εγγύηση πως το βλέπετε?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.