Jump to content



.jad & .jar αρχεια


alexandross

Recommended Posts

Αποσυμπιεζω ενα rar αρχειο και μου προκυπτουν 2 αλλα αρχεια με αυτες τις καταληξεις. Μικρα σε μεγεθος. Το μεν jad φαινεται απροσδιοριστο, το δε jar εχει τo εικονιδιο του Wordpad Document. Aν παω να το ανοιξω μου λεει "Failed to load Main-Class manifest attribute from.... .jar"

Πως μπορω να δω το περιεχομενο αυτων των αρχειων?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από alexandross

Αποσυμπιεζω ενα rar αρχειο και μου προκυπτουν 2 αλλα αρχεια με αυτες τις καταληξεις. Μικρα σε μεγεθος. Το μεν jad φαινεται απροσδιοριστο, το δε jar εχει τo εικονιδιο του Wordpad Document. Aν παω να το ανοιξω μου λεει "Failed to load Main-Class manifest attribute from.... .jar"

Πως μπορω να δω το περιεχομενο αυτων των αρχειων?

Μόνο με κάποιο πρόγραμμα για java τα αρχείο που βλέπεις είναι java document files

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tassoss

:toomuchne

παιχνιδια java για κινητο ειναι. θα χρειαστεις ειτε java developer kit ή κατι σαν

αυτο

Λοιπόν, τα jar αρχεία ειναι κατι σαν zip files. Περιέχουν εσωτερικά .class αρχεία, δηλαδή compiled java αρχεία, και άλλα resources (images). Εγώ εχω jar αρχεία στο pc μου και δεν ειναι παιχνίδια κινητών, αλλα εφαρμογές. Ο λογικός τρόπος για να δείς τα περιεχόμενα του jar αρχείου, είτε ειναι παιχνίδι ειτε εφαρμογή ειτε οτιδηποτε ειναι αποσυμπιέζοντας το και κοιτώντας τα περιεχόμενα του. Ενας τρόπος ειναι μεσα απο το winrar.

http://java.sun.com/j2se/1.5.0/docs/guide/jar/

http://java.sun.com/j2se/1.3/docs/guide/jar/jar.html

"JAR file is a file format based on the popular ZIP file format and is used for aggregating many files into one. A JAR file is essentially a zip file that contains an optional META-INF directory."

Αν εχετε απορίες διαβάστε τα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Aποκλείεται. Εισαι σίγουρος? Για πες, πως δοκίμασες να τα ανοίξεις? Με ποιά έκδοση? Τα αρχεία αυτά μπορεί να είναι απο οποιοδήποτε πρόγραμμα, οπως και απο την ίδια την java, οποτε αν τα σβήσεις δεν θα σου δουλεύει! Πες που βρήκες τα αρχεία για να καταλάβουμε αν χρειάζονται η όχι.

post-851-1416072717,3359_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.