Jump to content



Τι να φταίει, τι να φταίει.....


Alucard

Recommended Posts

Εδώ και μερικές βδομάδες αντιμετωπίζω ένα υπερβολικά εκνευριστικό πρόβλημα...

Ο υπολογιστής κάνει Random Restarts με μπλέ οθόνες και οι μπλέ οθόνες όλο και διαφορετικό αρχεί που προκάλεσε αυτό το σφάλμα θα μου βγάζουν...

Έχω περάσει το πιο καινουργιο BIOS για την μητρική, τους πιό καινούργιους Drivers για μητρική και VGA, και ακόμα μου κάνει τα ίδια... Η εγκατάσταση των Windows είναι σχετικά καινούργια (3 μηνών, ούτε δόντια δεν έχει βγάλει ακόμα).

Και επανέρχομαι στον τίτλο του θέματος....

Τι να φταίει, τι να φταίει......

Υ.Γ. Οι θερμοκρασίες μητρικής, επεξεργαστή, και VGA είναι απολύτως κανονικές (ο CPU παίζει στα 2.4, δεν ειναι υπερχρονισμένος λόγω καλοκαιριού και η θερμοκρασία του είναι στουσ 54-58 βαθμούς αμέσως μετά το restart)

Link to comment
Share on other sites

Έλεος... απλά έλεος...

Έχω τρέξει Memtest, Burn in Test και ότι άλλο υπάρχει για να τεστάρεις τις μνήμες και δέν μου έχει βγάλει τίποτα...

Δοκίμασα αυτό που είπε ο φίλτατος wifi, και ακόμα δέν μου έχει κάνει restart... θα το ζορίσω ακόμα περισσότερο και στην τελική θα τις στείλω κλωτσιδόν στην Mushkin που μου τις πουλάει και σετάκι...

Υ.Γ. Κυρίως στα παιχνίδια μου κολλάει... μου κολλάει σαν αρχή το παιχνίδι και μετά κολλάει και ο ήχος και loopάρει... άλλη μία δικαιολογία για να λιόσω στο WoW... :D

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να αλλάξεις και όποια άλλη κάρτα έχεις πάνω στο pc vga/κάρτα ήχου, αν οι μνήμες σε default δεν βγάζουν πρόβλημα στο memtest δεν είναι εκεί το πρόβλημα, αν δοκιμάσεις και δεν είναι και η κάρτα γραφικών μητρική και τροφοδοτικό κοίτα τοτε

Link to comment
Share on other sites

Κάρτα γραφικών δέν είναι είναι καινούργια από RMA(αντικατάσταση απο εγγύηση). Τροφοδοτικό δεν βλέπω το λόγο να είναι.. είναι και σχετικά καλό, BeQuiet 540W. Μου είχε κοστίσει ένα βδομαδιάτικο τότε :D. Στο memtest μου έχει συμβεί να μήν βγαίνουνε "κακές" οι μνήμες και σε τέστ μέσω Windoze να μου κάνουνε επανεκκίνηση σε ένα συγκεκριμένο σημείο. ’βυσσος η Ψυχή του Πισι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.