Jump to content



χρειάζομαι drivers hitachi άμεσα


ergotelis

Recommended Posts

Παίδες προσπαθώ να εγκαταστήσω windows σε έναν υπολογιστή με sis964 chip,αλλά δε μπορώ να το κάνω να αναγνωρίσει τον σκληρό τα windows ,ενώ τον βρίσκει κανονικά. Επειδή έχω χάσει τη δισκέτα μπορεί να μου τους στείλει κανείς? ο Σκληρός είναι Hitachi-ibm 164gb sata. Στο site της Hitachi δε μπόρεσα να βγάλω άκρη πελάγωσα, καμιά βοήθεια παίδες αν μπορείτε χρειάζομαι οπωσδήποτε θα σας είμαι ευγνώμων!! :confused: :confused: :) :daisy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

για τι λειτουργικο μιλαμε?

γιατι εαν ειναι windows XP σιγουρα με το service pack2 δεν θα ειχες καποιο προβλημα.

Για service Pack2 μιλάω, και εγώ έτσι νόμιζα, αλλά δε φαίνεται να παίζει!Τι πρόβλημα μπορεί να υπάρχει?Υπόψην στον υπολογιστή μου μια χαρά τον βρίσκει αλλά έχει Nf4 Και όχι sis964 Που είναι για S478.....

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κανείς καμιά ιδέα παρακαλώ να με βοηθήσει ,ωστόσο τώρα μου ήρθε να κοιτάξω να δω τι παίζει μπας και έχω εγκαταστήσει enlited windows και έχουνε κοπεί από τη τελική εγκατάσταση drivers...

Link to comment
Share on other sites

Kάτσε ρε συ, drivers για Sis θες, για τον controller...στο site της μητρικής δεν έχουν?

Ίδια φάση με τους SiliconImage, χωρίς driver πάπαλα ακόμα και μέσα στα win.

Από το bios δεν έχει επιλογή ρύθμισης των Sata σαν IDE ή κάπως έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια άλλη ερώτηση, επειδή το έκανα μέσω ενός άλλου απλού ide τη δουλειά,όπου εγκατέστησα εκεί τα windows , και θέλω να τον βγάλω τώρα, αν τους βάλω και τους 2 σκληρούς στο pc μου και κάνω Image τον ide στον sata τότε θα μπαίνει πάλι κανονικά windows?Η λέτε θα υπάρξει πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από inertiacreep

Kάτσε ρε συ, drivers για Sis θες, για τον controller...στο site της μητρικής δεν έχουν?

Ίδια φάση με τους SiliconImage, χωρίς driver πάπαλα ακόμα και μέσα στα win.

Αρχική απάντηση από ergotelis

Tελικά με τους raid drivers της SiS το πρόβλημα λύθηκε ευχαριστώ πολύ παιδιά!

Τί σου είπα? :D

Το αν θα δουλέψει ο δίσκος είναι εντελώς ρουλέτα, σε άλλες φάσεις μου έχει κάτσει, σε άλλες όχι. Εσύ τώρα αν κατάλαβα καλά πέρασες win στον ATA, και μετα drivers για τον Raid controller στα win, και μετά είδε το δίσκο, σωστά? Αν τα πέρναγες κατευθείαν στον SATA προφανώς χρειαζόσουν και τους drivers του controller κατά την εγκατάσταση (F6 + δισκέτα).

Κάνε λοιπόν disk-to-disk copy με Ghost ή Acronis τον ΑΤΑ στον SATA και δοκίμασε αν μπουτάρει, αν δεν το έκανες ήδη, να βεβαιωθείς...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.