Jump to content



Αναζήτηση 2gb usb flash drive (ocz rally2 bences)


Qlim4X

Recommended Posts

Καλημέρα παιδες

Μιας και επητιχος πήγα στο δεύτερο έτος σπουδών και οι απετισεις μεγαλώνουνε σε ανάγκη χώρου θα ήθελα να μου πρωτινετε ένα στικακι 2gb που να είναι πραγματικά σκυλί αλλά και γρήγορο

Είμαι ανάμεσα στα έξεις:

Ocz rally 2gb

http://www.ocztechnology.com/products/flash_drives/ocz_rally_high_performance_usb_2_0-dual_channel-flash_memory_drive

Ocz rally2 2gb

http://www.ocztechnology.com/products/flash_drives/ocz_rally2_usb_2_0_dual_channel_flash_memory_drive

corsair voyager 2gb

http://www.corsairmemory.com/corsair/flash_memory.html#fv

ocz mini kart 2gb

http://www.ocztechnology.com/products/flash_drives/ocz_ultra_slim_mini_kart_usb_2_0_flash_drive

Ανοιχτός σε κάθε πρόταση.(επί το θέματος πάντα)

Link to comment
Share on other sites

To Rally 2 μου φαίνεται απλά λίγο πιο όμορφο. Σαν επιδόσεις πρέπει να είναι τα ίδια. Λίγο πιο γρήγορο είναι αυτό αλλά δεν ξέρω που θα το βρεις στη Ελλάδα. Το δικό μου το είχα πάρει από το e-shop αλλά δεν το έχει πια...

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα ψαξει προσφατα το θεμα με ενα φιλο. Συνοπτικα:

Το Geil ειναι λιγο πιο γρηγορο αλλα αρκετα μεγαλυτερο και προσωπικα δεν μου αρεσει.

Το mini kart ειναι απελπιστικα αργο.

Το Corsair ειναι αρκετα γρηγορο και ανθεκτικο αλλα το καπακι δεν "κουμπωνει" οπως συνηθως και χανεται ευκολα, εγω το εχασα στη 1η εβδομαδα.

Το rally ειναι μαλλον η καλυτερη επιλογη, γρηγορο και βολικο, δεν χρειαζεται να αφαιρεις καλωδια για να μπει στη usb. Μονο προβλημα οτι το αλουμινενιο "σκεπασμα" στο σωμα του drive δεν ειναι σταθερα κολλημενο και κουνιεται ελαχιστα δημιουργωντας μια αισθηση ανασφαλειας, φανταζομαι οτι στο 2 το εχουν διορθωσει αλλα δεν το εχω δει απο κοντα για να σου πω σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tasosmos

Το ειχα ψαξει προσφατα το θεμα με ενα φιλο. Συνοπτικα:

Το Geil ειναι λιγο πιο γρηγορο αλλα αρκετα μεγαλυτερο και προσωπικα δεν μου αρεσει.

Το mini kart ειναι απελπιστικα αργο.

Το Corsair ειναι αρκετα γρηγορο και ανθεκτικο αλλα το καπακι δεν "κουμπωνει" οπως συνηθως και χανεται ευκολα, εγω το εχασα στη 1η εβδομαδα.

Το rally ειναι μαλλον η καλυτερη επιλογη, γρηγορο και βολικο, δεν χρειαζεται να αφαιρεις καλωδια για να μπει στη usb. Μονο προβλημα οτι το αλουμινενιο "σκεπασμα" στο σωμα του drive δεν ειναι σταθερα κολλημενο και κουνιεται ελαχιστα δημιουργωντας μια αισθηση ανασφαλειας, φανταζομαι οτι στο 2 το εχουν διορθωσει αλλα δεν το εχω δει απο κοντα για να σου πω σιγουρα.

Για το corshair έχεις δίκιο και εγώ που το είχα δει σε μια φίλη όντος δεν κουμπώνει καλά.

Επόμενος το βλέπω προς το ocz rally 2

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατέληξα στο ocz rally 2

Και μέχρι στιγμής είμαι πολύ ικανοποιημένος από την απόδοση αλλά και την ταχύτητα του

Ένα βασικό στοιχειό είναι η στιβαρή κατασκευή του από αλουμίνιο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr [Σήμερα, στις 17:10]

Τελικά κατέληξα στο ocz rally 2

Και μέχρι στιγμής είμαι πολύ ικανοποιημένος από την απόδοση αλλά και την ταχύτητα του

Ένα βασικό στοιχειό είναι η στιβαρή κατασκευή του από αλουμίνιο

Με γειες! Για πόσταρε κανα hdtach... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr [09-09-2006 11:15]

Μιας και επητιχος πήγα στο δεύτερο έτος σπουδών και οι απετισεις μεγαλώνουνε σε ανάγκη χώρου θα ήθελα να μου πρωτινετε ένα στικακι 2gb που να είναι πραγματικά σκυλί αλλά και γρήγορο

Είμαι ανάμεσα στα έξεις:

Ήταν που ήταν σχεδόν μηδενική, πλέον η πίστη μου στην Ελληνική παιδεία μου αχνοφέγγει καθώς απομακρύνεται για πάντα...

:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

Ήταν που ήταν σχεδόν μηδενική, πλέον η πίστη μου στην Ελληνική παιδεία μου αχνοφέγγει καθώς απομακρύνεται για πάντα...

:p

rofl lmao lonen

σε αγγλικό πανεπιστήμιο σπουδάζω

Αρχική απάντηση από vdeseris

Με γειες! Για πόσταρε κανα hdtach... :)

wait και ερχετε

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.