Jump to content


Blu-Ray drive στο Πλαίσιο.


Πριονέτο

Recommended Posts

Το Πλαίσιο έχει για προπαραγγελία ένα από τα πρώτα blu-ray drives για pc στην φιλική τιμή των 850 :bigsmile:

Κρίμα που δεν υπάρχουν blu-ray ταινίες γιατί θα το αγόραζα.:p :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Πριονέτο [Σήμερα, στις 10:03]

Το Πλαίσιο έχει για προπαραγγελία ένα από τα πρώτα blu-ray drives για pc στην φιλική τιμή των 850 :bigsmile:

Κρίμα που δεν υπάρχουν blu-ray ταινίες γιατί θα το αγόραζα.:p :p

μια που δεν προκειτε να παιζει ταινιες μπορεις να το παρεις αφοβα για να κανεις backup

http://www.cdrinfo.com/Sections/News/Details.aspx?NewsId=17742

Link to comment
Share on other sites

πολλα λεφτα τα 850 ευρω ρε παιδια.. ενταξει καλο χρησο αλλα ποιος θα δωσει 850 ευρω?? αν ειναι μονο για backup δεν παιρνω καλυτερα δυο seagate 750gb να κανω backup για τις επομενες 2 ζωες μου?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Πριονέτο [Σήμερα, στις 13:28]

Γκούχου γκούχου ;)

25 το ένα??? Είναι λίγο νωρίς ακόμα για Blu-Ray. Υπομονή μερικούς μήνες να δούμε τι κάνει και το HD-DVD...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vdeseris [Σήμερα, στις 15:44]

25 το ένα??? Είναι λίγο νωρίς ακόμα για Blu-Ray. Υπομονή μερικούς μήνες να δούμε τι κάνει και το HD-DVD...

Συμφωνώ.Οπως είπα και πιο πάνω είναι πολύ νωρίς για HD drive.Oταν πέσουν οι τιμές και αποφασίσουν για το φορματ βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vdeseris

25 το ένα??? Είναι λίγο νωρίς ακόμα για Blu-Ray. Υπομονή μερικούς μήνες να δούμε τι κάνει και το HD-DVD...

Πως βγαίνει το 25 ;

76,34 / 5 (τεμάχια συσκευασίας) = 15 που μου φαίνεται σχετικά λογικό κόστος.

Αναφορικά με το drive υπάρχει και άμεσα διαθέσιμο το LG GBW-H10N το οποίο, στα ίδια περίπου , φαίνεται να μην είναι DL σε BR αλλά παίζει ταινίες.

EDIT

Το LG μπορεί να μην είναι DL αλλά είναι 4Χ σε ανάγνωση και εγγραφή BR σε σχέση με το SONY που είναι 2Χ (και τα 2 είναι 2Χ σε επανεγγράψιμο BR).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc [Χθες, στις 17:00]

Πως βγαίνει το 25 ;

76,34 / 5 (τεμάχια συσκευασίας) = 15 που μου φαίνεται σχετικά λογικό κόστος.

....

Ουπς! Λάθος μου! :D Καλά είναι 15 για πρωτοεμφανιζόμενο οπτικό μέσο αποθήκευσης. Αλλά ακριβά ακόμα. Υπομονή μερικούς μήνες ακόμα να ωριμάσουν...

Link to comment
Share on other sites

Παρατρίχα να πνιγώ...Τί λένε ρε? Πάνε καλά? Πρέπει να είσαι όχι απλά early adopter, αλλά sperm-adopter για να σκάσεις 800+ ευραίους για ένα BR drive και 75 για τα συνοδευτικά....O Tempora, O Mores

Link to comment
Share on other sites

HD-DVD μόνο για ανάγνωση υπάρχει στην ελλάδα και κάνει 3500 ευρώ...

Toshiba Qosmio Q30... Εάν έχει κανείς καμιά ταινία να μου δανίσει να δω γιατί δεν έχει hd-dvd στο dvd club της γειτονιάς μου... Μιλάω σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ταινίες σε blu-ray και HD-DVD υπάρχουν διαθέσιμες για παραγγελία απο το play.com και το amazon (και φαντάζομαι και άλλα e-shops του εξωτερικού).

Στην Αθήνα υπάρχει ένα μαγαζί που έχει φέρει HD-DVD. House of Laser στην Γλυφάδα για όποιον ενδιαφέρετε (λέμε τώρα.... :p)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.