Jump to content



Απαραιτητα ποτα για ενα φοιτητικο σπιτι :)


morfeas-dsl-

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από DJD [Σήμερα, στις 09:59]

Macallan-30yo-Fine-Oak.jpg

Πλήρωσα 14 λίρες για ένα ντραμ από αυτό (2 δάχτυλα ουίσκι δηλαδή).. Το μπουκάλι έχει 350 λίρες. Single malt 30 ετών.. Δε πίνεις ποτό, πίνεις βελούδο :hehe:

Μου εχει μεινει μια ιστορια απο "παιδακι".

Οταν ειχε πρωτοερθει το johnnie Blue (21) στην Ελλαδα πριν καμμια 10ετια (τοτε εκανε 50-60.000δρχ το μπουκαλι σε καβα, 8.000 το ποτο σε μπαρ) ημουνα με ενα φιλαρακι σε μπαρ τσι Κρητης (και οι 2 μας, τοτε, φανατικοι του Ιωαννη του Βαδιστη) οποτε μπαινει μεσα εμφανισιακα καραβλαχος καθεται και παραγγελνει "ενα johnnie Blue ΣΚΕΤΟ". Αμεσως ψαρωνουμε εμεις, λεμε "Ωωωω ο τυπος ειναι δικος μας."

Πινει μια γουλια, κανει μια γκριματσα αηδιας, λεει του μπαρμαν βαλε ενα παγακι μεσα. Ξενερωνουμε εμεις. Πινει αλλη μια γουλια, παλι γκριματσα, "βαλε κι λιγο νερο, δεν πινεται αυτο το πραγμα"... Εμεις τραβαμε τα μαλλια μας (τοτε ειχαμε κοτσιδα :p )...

Πινει, παλι γκριματσα... Του κανει "βαλτο σε ενα ψηλο ποτηρι και βαλε λιγη κοκα κολα μεσα".

Ε μετα την κοκα κολα και την επακολουθη γκριματσα πεταει του μπαρμαν. "Γ*μησε το. Παρτο και φερε μου μια... περδικα"

:bye:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply

@ SLN : ΚαραLOOOOL...έτσι, πέρδικα, διαχρονική μπαρούφα...

@ Mischeif : υποβρύχιο, τί μου θύμισες μεγάλε μου τώρα, τα καλύτερά μας χρόνια!!!!

Jack Daniels (μ'αυτό μεγάλωσα), Glenfiddich ασυζητητί, ενα Amaretto (μαζί με τον Ιάκωβο κάνει από τα καλύτερα σφηνάκια), Cuervo κίτρινη, Captain Morgan, ενα τσιπουράκι, και ίσως σε value λύσεις κανα Haig (στην παρέα μου αρέσει σε όλους, αν και δεν κατάλαβα ποτέ γιατί)...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.