Jump to content



Απαραιτητα ποτα για ενα φοιτητικο σπιτι :)


morfeas-dsl-

Recommended Posts

Λοιπον οπως λεει ο τιτλος τι ποτα, πρεπει θεωρειτε, να υπαρχουν οπωσδηποτε σε ενα φοιτητικο και οχι μονο σπιτι?

Δεν αναφερομαι για παρτυ αλλα για να πιεις κατι με την παρεα σου, με ενα φιλο σου βλεποντας ταινια, με την κοπελα σου για να χαλαρωσεις, με τον κολλητο σου για να κανεις τον barman και να φτιαχνεις cocktail και οτι βαζει ο νους σας.

ακουω προτασεις :)

Προσωπικα καποια που μου πηγαινουν στο μυαλο ειναι

λευκη τεκιλλα,

καποιο ουσικι(johny πχ),

καποια βοτκα(absolut πχ),

ενα ουζο(πλωμαρι πχ),

Η συνεχεια δικη σας

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply

το αμαρετο ειναι πολυ καλο!! δεν ειναι μονο για γυναικες..ε καλα δεν ειναι και το πιο αντρικιο ποτο δεν ειναι ουζο αλλα πινεται και απο αντρες και δεν ενοω "αντρες"... τεσπα ειναι πολυ καλο με ροδακινο! φοβερη γευση...

Link to comment
Share on other sites

απο μενα... ενα amaretto το πινω λιγο λιγο καθε βραδι με την καλη μου... Για κατι πιο δυνατο σε whisky ας πουμε δεν υπαρχει καλυτερο (για μενα ) απο των JACK DANIELS εχει μια παρα πολυ ωραια γευση. Απο κανενα αλλο ποτο δεν μπορω να πω γιατι δεν εχω δοκιμασει ποτε μου .... Και ας ειμαι πολωνος........ ;)

Link to comment
Share on other sites

ωραιο thread ....

θυμηθηκα τα παλια...

Διπλα απο το breezer κρυβεται και ενα jim beam (δεν φαινεται σε αυτην τη φωτο)

Και 2.5 μετρα πιο κατω (και λιγο δεξια) κειτονται καμμια 480αρια μπυρες..

Το παραδοξο ειναι οτι ursus και southern που ειναι τα "αγαπημενα" μου δεν υπαρχουν στη συλλογη!

post-699-1416072798,6524_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να σου πώ και την δική μου εκδοχή...

- Vodka (ότι να ναι δεν έχω προτιμήσεις)

- Whiskey απλό (Glennfidich κιατα προτίμηση)

- Whiskey Single Malt (Lagavulin,Macallan,Oban)

- Cpt.Morgan

- Bacardi

- Ursus

- Gin (αν θες καλό κοίταξε για Bombay Sapphire ή Tanqueray, αν θες κάτι απλό πάρε Gordon's)

- Amaretto

- Irish Cream Liquer (Bailey's,Tia Lusso.Drambuie Cream)

- Drambuie

- Μερικές σοβαρές μπίρες στο ψυγείο

-Ένα μπουκάλι κόκκινο κρασί και ένα λευκό (Χατζημιχάλη,Αγιορείτικο,Ραψάνη,Μοσχοφίλερο ότι θες)

-Ούζο (Πλωμαρίου)

- Ρακί :)

- Ένα χυμό πορτοκάλι

- Σόδες,coca cola,sprite

Αν ξεχνάω κάτι συμπληρώστε με...

Link to comment
Share on other sites

στην αγγλια ειχαμε καλυψει τοιχους που σχηματιζαν γωνια στο σαλονι μας 5 μετρα Χ 3 Υψος και 4μετρα Χ 3 παλι υψος με μαρτινι Bianco , απο πανω μεχρι κατω ολο το τοιχο :D , σε ενα εξαμηνο αυτα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.