Jump to content



water cooling,ωραιο στο ματι αλλα ακριβο


def

Recommended Posts

ενα ομορφο water cooling,κατα το ποσο πολυ αποδιδει αγνωστο:p η τιμη

του ακριβη αν και ετοιμο,δειτε και το βιντεακι που παρουσιαζει το μανουλι:inlove: κατω-κατω

http://www.xoxide.com/coolit-systems-tec-water-cooling.html

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι καλο γιατι ειναι μικρο και δεν χριεαζεται να φτιαξεις κουτι (midi tower) αλλα δεν μπορω να πω οτι ειναι ωραιο. Ετσι νομιζω εγω... Και δεν εχεις την χαρα να φτιαξεις μονος σου κατι.....

Link to comment
Share on other sites

300 usd δεν ειναι καπου 240 ευραιοι?με αυτα τα λεφτα φτιαχνεις top custom w/c...

στο λινκ κανει και μια συγκριση με "competitors" και βγαινει νικητης..αγνωστου προελευσης competitor βεβαια..

eleor που λεει και ο ΣΛΝ ο πελατης μου στο ταβλι..

btw σιγα το μανουλι..καθαριζει το cpu απο παστα λες και πλενει πιατο με ξεραμενα λιπη 8 ημερων :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτό βασικά που προωθεί το "μανούλι" είναι ότι η εγκατάσταση γίνεται σε 10' και όντως φαίνεται ότι έτσι είναι.

Τώρα κατά πόσο αξίζει να δώσεις 250, για μία τέτοια ψύκτρα, αν θέλεις wc μόνο για τη cpu και όντως έχει καλή απόδοση, γιατί όχι? To θέμα είναι ότι το site είναι κατάστημα και όχι reviewer κι έτσι δε μπορείς να ξέρεις τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trackman

Εντάξει δεν είναι και πολύ ακριβό!!

Αυτό θα ισχύει αν έχει την απόδοση ενός καλού w/c συστήματος (θερμοκρασία & θόρυβος). Αν όμως είναι στα επίπεδα μιάς αερόψυκτρας, τότε αφού η ακριβότερη παίζ κάτω από 70, είναι 3πλάσια τιμή...

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα με τα peltier που εχει γυρω γυρω ειναι κατι σαν ...ελαφρων βαρων chiller, οποτε αξιζει τα λεφτα του μεν αλλα θα εχεις μεγαλη καταναλωση ρευματος με 4 peltier,controller και αντλια.

Link to comment
Share on other sites

σιγά το μανούλι... Πάμε την Τετάρτη το μεσημέρι (τότε μπορώ) στη Φιλοσοφική, να δεις μανούλι :p Κατά τ'αλλα για TEC based δε μου φαίνεται και ιδιαίτερα καλό, στους 30 τόσους βαθμούς

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

...η εγκατάσταση γίνεται σε 10' και όντως φαίνεται ότι έτσι είναι.

Επίσης δείχνει ότι την εγκατάσταση μπορεί να την κάνει ακόμα και ξανθιά... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από format c:

Καλά θυμόμουν ότι είχα διαβάσει για αυτό (όχι για το ξανθό, για την ψύκτρα )

Δε μου λέει και πολλά..

http://www.pcpro.co.uk/custompc/reviews/88851/coolit-freezone-cpu-cooler-lga775.html

Δεν λεει και πολλα γιατι μαλλον το tec δεν το βαλαν εκει που επρεπε...δλδ μεταξυ cpu και μπλοκ!

Προτιμησαν λιγοτερο ενεργοβορο tec για να ψυξουν το ψυγειο

ειναι ιδεα μου ή τωρα θελει να κανεις register για να δεις το λινκ??

Πριν δεν ηθελε!(για το pcpro λεω...οχι το xoxide)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΟΕW1999 [Χθες, στις 23:58]

Πραγματι ωραια εμφανισιακα

Το wc ή η ξανθια?

Την εμφανιση την πετυχαινεις ευκολα σχετικα, δεν ειναι και κατι το ιδιαιτερο, το θεμα ειναι αν εχει τοσο καλες επιδοσεις με το μονο ψυγειο οσο ισχυριζονται και τι γινεται με τα πελτιερ.

btw στο βιντεακι απο που το βγαζει η γκομενα το σταυροκατσαβιδο? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.