Jump to content



Οθόνη στις 19''


angelos

Recommended Posts

το μόνο που μου έχει μείνει είναι να πάρω μια οθόνη στις 19'' για να είμαι αικανοποιημένος

Δίαβασα αρκετά θέματα ίδια με το δικό μου αλλά δεν μπόρεσα να καταλήξω σε κάποια Tft

μπορώ να διαθέσω 250 με 300 ευρώ για μία 19αρα όχι wide

Μια σκέψη είναι η Lg 19'' lcd L1970hq-B στα 327 ευρώ

με Κοντράστ: 2000:1.4ms ,

Φωτεινότητα: 300 cd/τμ. DVI-D,

3 χρόνια Zero Pixel

ψάχνω εννοείται οτι καλύτερο στα λεφτά που προανέφερα και να την κρατήσω αρκετό καιρό

Ποιά χρησιμοποιείται εσείς?Σε ποιά χαρακτηριστικά πρέπειι να δώσω μεγαλύτερη προσοχή?

Κάποιο site αξιόπιστο που να συγκρίνει τις οθόνες? ή καλύτερα να του δίνω χαρακτηριστικά που επιθυμώ και να μου βγάζει επιλογές

Link to comment
Share on other sites

Διαχρονικη αξια παραμενει η EIZO αυτην εχω εδω και τοσα χρονια. Βεβαια ξεφευγει στα χρηματα.Οσο για το Κοντραστ και τον χρονο αποκρισεις που ανεφερς ειναι εμπορικα κολπα τα οποια ισχιουν κατω απο ειδικες συνθηκες σε ορισμενες περιπτωσεις ξαψτο λιγο πιο βαθια το θεμα και θα δεις.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχω ψιλοκατάληξει στις παρακάτω οθόνες

Viewsonic VG2021M 20'' TFT

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.150516

LG 19'' 1932p-sn silver

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.168276

Που και οι 2 παίζουν στα 300 ευρώ

έχετε κάποια άλλη πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT [Σήμερα, στις 14:54]

Με~330 μπορείς να πάρεις 20 wide (1680χ1050) κρίμα δεν είναι τα 327 για 19άρα?

L204WT

Είναι πολύ καλή τιμή όντως αλλά δε μου κάθονται πολύ καλά οι wide οθόνες ακόμα.

Ειδα μια 19άρα wide από κοντά και μου φάνηκε πολύ μικρή στο ύψος... Δεν ξέρω κατά πόσο θα με βολέψουν.

Επίσης η LG δεν δίνει την ίδια καλή εγγύηση σε 20άρες όπως με τις 17άρες/19άρες...

Είναι και αυτό ένα αρνητικό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από johnson

Είναι πολύ καλή τιμή όντως αλλά δε μου κάθονται πολύ καλά οι wide οθόνες ακόμα.

Ειδα μια 19άρα wide από κοντά και μου φάνηκε πολύ μικρή στο ύψος... Δεν ξέρω κατά πόσο θα με βολέψουν.

Επίσης η LG δεν δίνει την ίδια καλή εγγύηση σε 20άρες όπως με τις 17άρες/19άρες...

Είναι και αυτό ένα αρνητικό.

Συμφωνω..και εγω για wide πηγαινα , αλλα οταν τις ειδα να παιζουν διπλα-διπλα δεν μου αρεσε καθολου το υψος της wide...ειναι και το θεμα του 0 pixel..οποτε μαλλον για 19αρα θα παω και εγω...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.