Jump to content



ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ EXPLORER ΑΠΟ ΤΟ REGISTRY


noo_mercy

Recommended Posts

Αλλη μια φορα που ψάχνω την πολύτιμη βοήθειά σας. Επειδή ο εξπλορερ απο τα παραθύρια κολλάει συνεχως κατέβασα xplorer2 lite . Ολα καλά αλλά θέλω να κάνω το πισι να μην δουλεύει καθολου τον εχπλορερ των windows αλλά μονάχα τον χπλορερ2 ΛΙΤΕ.απο επιλογές φακέλων->τύποι αρχείων μπορώ απλα να βάλω και το χπλορερ2 λιτε. ο explorer απο τα windows δεν καταργείται. Απο το registry σατνταρ κατι θα γινεται. Εχει κανεις σας καμία ιδέα;;;;;;;;:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Ο Explorer είναι τα Windows. Το να τον βγάλεις μόνο πρόβλημα θα σου δημιουργήσει.

’σε τον στην άκρη και κάνε browsing με ότι άλλο θέλεις. Ο Explorer δεν είναι μόνο ένας browser. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να τον καταργήσω απλά τους φακέλους π.χ. να τους ανοιγω με xplore2 και οχι με τον κλασικό εχπλορερ.το έχω κάνει με δεξι κλικ να ανοιγει αλλά το θέλω σαν προεπιλογη.Ισως γίνεται ίσως οχι. :devil: :wall:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen

Υποθέτω πως εδώ έψαξες, ε;

exploregs1.jpg

Ναι απλά δεν μπορώ απο εδω να καταργήσω τον εξπλορερ. Μπορώ μόνο να βάλω το xplorer2 lite επιπλέον.

Λογικά απο την registry γίνεται αλλά δεν ξέρω απο που.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.