Jump to content



Σωστος Καθαρισμος Οθονης TFT


EvilRyu

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Daytime Dreamer [Σήμερα, στις 09:41]

το ξυδακι δουλευει καλυτερα απο οποιαδηποτε λυση. Δεν θα σου αφησει κανεναν λεκε (ουτε σημαδια με την κατευθυνση που σκουπισες την TFT) και οπως ειπα και πιο πανω το προτεινουν και οι εταιρειες.

Όντως έτσι είναι! Και εγώ μετά από πολλά πειράματα κατάληξα σε αυτή τη μέθοδο.

Απλά η καλύτερη και φθηνότερη λύση!!!

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση για εμένα είναι :

Αρχικά με ένα στεγνό πολυ μαλακό βαμβακερό πανάκι , περνάμε χωρίς πίεση όλη την επιφάνεια του πάνελ απο άκρη σε ακρη , ώστε να φύγουν οι πολλές σκόνες , και μετα βρέχουμε το πανι με λίγο νερό , το στιβουμε ώστε να εχει απλά υγρασία και περνάμε την επιφάνεια του πάνελ πάλη απο άκρη σε άκρη .

Δεν θα πρότεινα σε καμία περίπτωση το ξιδι και οτιδήποτε αλλο εκτός από νερό , για τον απλούστατο λόγο , ΤΟ ΝΕΡΟ ΑΦΑΙΡΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΒΡΌΜΕΣ .

Απόδειξη :

Εδώ στην Εύβοια έχουμε πολλές μύγες... ε λοιπών τα μυγοχεσματα είχαν κάνει την εμφάνιση τους στο πάνελ της πρώτης TFT ΕΙΖΟ ( καινούρια ακόμα ) με αποτέλεσμα να με πιάσει κρύος ιδρώτας . Βρεγμένο πανάκι με νερό και το πάνελ καινούριο .

Στην 24" ΕΙΖΟ που εχω τώρα , οταν την παρέλαβα καινούρια και είδα το πράσινο κολλημένο πιξελ την έστειλα για RMA ( παρεισαγωγή απο technixx ) οπου μου γύρισαν την ίδια , ανάποδα βαλμένη στο κουτί της , με αποτέλεσμα τα προστατευτικά αφρολέξ να τρίβονται σε ολόκληρο το ταξίδι της ( Θεσαλονικη ευβοια ) επάνω στο πάνελ και να έχουν αφήσει εντυπωμα απο την μια άκρη του πανελ εως την αλλη , επίσης το πανελ να κοσμείται απο πάμπολλες δαχτυλιες !!!! ( μιλάμε για λίπος )

Αφού ξεπέρασα το mini εγκεφαλικό , βρεγμένο πανάκι με λίγο νερο , 3 λεπτα προσεχτικού καθαρισμού και το πανελ έγινε καινούριο ! ούτε ίχνος δεν έμεινε απο την μπιχλα που κουβαλούσε

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.