Jump to content


Creative 5.1 live +front Panel


sotalotsopa

Recommended Posts

Αλλαξα το κουτι μου και θελω να συνδεσω το front panel του κουτιου με την καρτα ηχου. Με ενα γρηγορο google δεν βρηκα και πολλα...

το εχει κανει κανεις σας με αυτην την καρτα, ή με αλλη της creative?

Link to comment
Share on other sites

sorry OEW1999, δεν το εξηγησα καλα...

εχω το thermaltake armor και θελω να συνδεσω τα βισματα για ακουστικα και μικροφωνο που εχει πανω το κουτι. (δεν λεω ξεχωριστο 5,25"), αλλα τα βισματα που βρισκονται στο πανω μερος του κουτιου μαζι με τις θυρες usb (δεν ξερω πως λεγεται, ελπιζω να καταλαβατε)

Link to comment
Share on other sites

Η Live 5.1 κυκλοφορούσε σε 2 εκδόσεις, μια bulk και μια με το δικό της front panel (Platinum edition αν θυμάμαι καλά).

Τώρα, αν έχεις την απλή, δεν πρέπει να γίνεται, διότι δεν βγάζει εξόδους για front panel.

Αν έχεις την Platinum, δεν θα άνοιγες καν το thread και θα έβαζες το δικό της :)

Οι συνδέσεις στο πάνω μέρος του Armor (όπως και σε όλα τα κουτιά) ειναι φτιαγμένες για να συνδέονται στις onboard καρτες ήχου των μητρικών, που ακολουθούν το πρότυπο AC'97 και τελευταία το HD-Audio, κάτι που δεν υπάρχει στις Live 5.1.

Ελπίζω να ήμουν κατανοητός...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.