Jump to content



To azureus τη στραγγαλισε


JohnnyX

Recommended Posts

...τη γραμμη μου

Υποτιθεται σημερα μαλιστα εγινε απο 384->768 (βεβαια μια επισκεψη στο speedtest.forthnet.gr δειχνει με δυσκολια οτι πιανω πανω απο 400 kbps ...αθανατο DSLAM τουμπας) .

Anyway ...συνεχιζω...το packet loss με το πρωτο hop φτανει αισιως το 100% !!!

Δε μπορω να μπω σε κανενα site...πχ στο thelab καταφερα μετα απο 5 λεπτα να δω τη 1η σελιδα !!! ...δεν ειναι δουλεια αυτη υποτιθεται δε εχω βαλει σωστες ρυθμισεις (η για να το πω καλυτερα τις προτεινομενες ρυθμισεις σε αλλα threads που διαβασα) . Φυσικα τα ports ειναι ολα οκ...

Α και κατεβαζω περιπου με 15-20 kb/sec

Εδω να πω πως με 384 και forthnet (τωρα δυστυχως εχω Altec) επιανα εως και 30 kb/sec και το σερφαρισμα ηταν σαφως καλυτερο ..αλλα και παλι προβληματικο

Ολα οφειλονται στο τεραστιο packet loss η/και στο τεραστιο ping replay.

Δε νομιζω επισης οτι το utorrent πχ θα κανει καλυτερη δουλεια σε αυτον τον τομεα.

Τι να το κανω το ατιμο ???

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να κανεις κανα παραπονο στον οτε ή στον isp σου? Αν εχεις χαμηλες ταχυτητες γενικως και σε ftp κτλ τοτε το πιο πιθανο ειναι να φταιει ενας απο τους δυο τους, με τις αναβαθμισεις τα εχουν κανει ολα μπαχαλο...

Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως, όχι τόσο στο browse σελίδων, αλλά στα p2p+torrent.

Παλιά έπινα 30-άρια kbps κ τώρα 15max. Απότι λένε κ τα παιδιά στο adsl.gr οι παροχείς επιλεκτικά σου μειώνουν το bandwidth (παλιότερα όχι τόσο έντονα αλλά τώρα μάλλον το παράκαναν)!

Eπιπλέον, έπεσαν στον ΟΤΕ μαζικές ενεργοποιήσης/αιτήσεις κ τώρα έγινε μπάχαλο και δε μπορεί να καλύψει τις απαιτήσεις όλων των χρηστών. Και να πάρεις τηλέφωνο να παραπονεθείς θα σου πούνε το δουλεύουμε και μπλα μπλα. Υπομονή φίλε μου...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.