Jump to content



Tdk blu-ray Disk 200Gb


angelos

Recommended Posts

bluray_logo2.jpg

Η TDK κατάφερε να κατασκευάσει δισκάκια των 200 GB σε Blu-Ray format αλλά δεν υπάρχει ακόμα το αντίστοιχο drive που να διαβάζει τέτοιο ακόμα!

Το συγκεκριμένο ''δισκάκι'' έχει έξι layers [επίπεδα] των 33.333333333 GB σε κάθε layer.

Πηγή

Απίστευτο?Πρέπει απο τώρα να αρχίσουμε την οικονομία για dx10 και Blu-ray:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ανησυχω για την αξιοπιστια αλλα αν θα καταφερει ποτε να διαβαστει.. Το να βαζεις μπολικες στρωσεις δεν ειναι δυσκολο, το να φτιαξεις hardware που να τις διαβασει ειναι το δυσκολο και πολυ αμφιβαλω αν θα τα καταφερουν...

Link to comment
Share on other sites

Arva για πολλά πράγματα στο παρελθόν δεν πιστεύμε οτι θα πραγματοποιηθούν και αμφιβάλλαμε για αυτά (δεν προσπαθώ να δείξω κάτι με τα λεγόμενα μου) αλλά ποιός θα φανταζότανε στο παρελθόν quad core επεξεργαστή στα 45nm....

Τα dual layer θα έπρεπε να πέσουν και ας έχουν διαφορετικό πρότυπο αλλά δεν παουν να είναι στη ίδια κατηγορία.Αποψή μου βέβαια

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.