Jump to content


games με LAN


miha

Recommended Posts

Έχω ένα motherboard MSI K8N Neo Series και ένα MSI K8N NEO3.

Τα έχω συνδέσει μέσω των καρτών δικτύου τους με καλώδιο δικτύου (έλα!).

Ενώ μπορώ να βλέπω τα αρχεία ενός υπολογιστή μέσω του άλλου , όταν βάζω ένα παιχνίδι (φυσικά και στους δύο υπολογιστές) και πατάω multiplayer μέσω LAN κανένας από τους δύο υπολογιστές δεν βρίσκει τον άλλο.

Να τονίσω ότι ενώ στον έναν υπολογιστή η κατάσταση σύνδεσης είναι κανονική (δουλεύει χωρίς πρόβλημα) , στον άλλο τον υπολογιστή έχει ένα κίτρινο θαυμαστικό επάνω στο εικονίδιο της σύνδεσης δίπλα στο ρολόι των windows και λέει Κατάσταση: Με περιορισμένη ή χωρίς αξιοπιστία .

Υ.Γ: Και τις δύο κάρτες δικτύου τις έχω φυσικά εγκατεστημένες.

Υ.Γ2:Αν πρέπει να βάλω καινούργιους drivers που θα τους βρω;

Υ.Γ3:Το λειτουργικό που χρησιμοποιώ είναι τα Windows XP Professional με SP2

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει χειροκίνητα συνεχόμενη ip ?

Πχ. Στον ένα 192.168.1.1 και στον άλλο 192.168.1.2 ?

Τα pc ανήκουν και τα 2 στην ίδια ομάδα εργασίας(αυτό δεν παίζει ρολό αλλά καλύτερα να τα βάλεις στην ιδια ομάδα εργασίας)

Το πρόβλημα σου πιθανότατα θα είναι ότι τα έχεις στην αυτόματη ip

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχα εγώ όταν δοκίμασα πρώτη φορά το medal σε φορητό κ σταθερό, λογικά δεν παίζει ρόλο το workgroup αρκεί η ip να έχει διαφορά κατά ένα ψηφίο, ενημέρωσε αν έχεις πρόβλημα, δοκίμασε τις ip που χρησιμοποίησε o lord για παράδειγμα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.