Jump to content


Μια βοηθεια για αγορα οθονης


tyxeros

Recommended Posts

Ψαχνω μια TFT με τα παρακατω χαρακτηριστικα.

19'' ιντσων 4:3

Panel S-IPS ή παραλλαγες του

Αν εχει και DVI καλα θα ειναι.

Ακουω και για 20αρες Wide ( δεν θα με χαλουσε αν εχει Pivot) η κανονικες

Την θελω για μια γνωστη μου που ασχολειται με γραφιστικη και θελω αψογο χρωμα. Το responce ειναι σε δευτερη μοιρα.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η NEC 1970NX με S-IPS αλλά έχει γύρω στα 450 καινούργια.Την έχω και είναι αρκετά καλή.

Επίσης αναμένεται και μία Philips wide 20" κοντά σε αυτή την τιμή αλλά η NEC είναι πιο ποιοτικές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι για μενα η οθονη οπως ειπα. Οσο αφορα την Nec 1970ΝΧ αυτη ειναι η μια μου επιλογη. (Την εχω αυτη και ειναι εξαιρετικη. ) Αλλα αμα υπαρχει φτηνοτερη , καλοδεχουμενη.

Οσο αφορα την Msi αυτη εχω http://www.msi.com.tw/program/products/mainboard/mbd/pro_mbd_detail.php?UID=669

Και αν θες να την αγορασεις http://www.skroutz.gr/search.php?sp_keyword=k8n+master+2&sp_catcode=SKROUTZ

Link to comment
Share on other sites

19 με s-ips λιγο δυσκολα θα βρεις σε λογικα λεφτα....

υπαρχει μια ταση για 20 και πανω οποτε οι 19αρες λογικα θα καταληξουν απλα value...με tn panel

Εκτος αν δωσεις 450-500 για 19αρα ...

Στις 20+ βρισκεις με ελαχιστα λεφτα παραπανω πχ...την NEC 20wgx2 με as-ips...

Eφοσον δεν σου εχει παραπονεθει οτι βλεπει στην crt της τα ειδωλα που αντικατοπτριζονατι πισω της...τοτε δεν θα εχει κανενα προβλημα με αυτην.

Και θα χαρει και την μεγαλυτερη αναλυση μιας και ειναι γραφιστρια..

Aν και λενε οτι ειναι πολυ καλη οθονη συγκεκριμενη απο ολες τις πλευρες..

πλεον ισως ειναι υπερβολη το να κοιτας αποκλειστκα sips...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.