Jump to content


Μπορεί να ανοίξει εκτυπωτής μέσα απο δίκτυο?


Galioni

Recommended Posts

Η ερώτηση του θέματος είναι όλο το θέμα. Μπορώ να ενεργοποιήσω εκτυπωτή μέσω τοπικού δικτύου? Κάτι σαν το wake on lan που ισχύει για τις μητρικές δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος εκτυπωτής που έχω δει να το κάνει αυτό είναι ο πρώτος μου ο ΗΡ 815 C ο οποίος αφού τον είχα κλείσει με το κουμπάκι On/off του άνοιγε μόνος του κάθε φορά που έστελνα κάτι για εκτύπωση. Από τότε δεν το έχω ξαναδεί να γίνεται με κανένα εκτυπωτή

Link to comment
Share on other sites

Το lexmark πολυμηχάνημά μου ανάβει όποτε του στείλω εκτύπωση. Αλλά από δύκτιο δεν ξέρω τι παίζει...

Μάλλον αν είναι ο εκτυπωτής σε δύκτιο να γίνεται αυτό που ζητάς.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά όντως γίνεται!!! Στον canon ip2000 που έχω κοίταξα στις ρυθμίσεις τις συντήρησης όπου έχει επιλογή αυτόματο άνοιγμα και αυτόματο κλείσιμο! Τις επιλέγεις και φροντίζεις να είναι ανοιχτός ο εκτυπωτής για να τις πάρει. Απο εκεί και ύστερα όταν στείλεις εκτύπωση ανοίγει μόνος του. Αυτό σε δικτυακό περιβάλλον είναι πολύ βολικό...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.