Jump to content


"μνήμη read"


geogeoland

Recommended Posts

Guys, help!!!!

Εδώ και λίγο καιρό αγόρασα το παρακάτω σύστημα κομμάτι κομμάτι (εκτός του τρογοδοτικού που το έχω 2 μήνες)

Μοbo: Gigabyte GA-965P-DS4

CPU: Core 2 duo 6400

RAM: 2x1G 667 Jetram

GPU: 7600GT Asus

PSU: Chiefteck 570W

Όταν παίζω διάφορα παιχνίδια όπως το Act of war ή το Age of Pirates:Caribbean tales σε άσχετα μεταξύ τους διαστήματα με πετάει στα windows με το μήνυμα "Σφάλμα εφαρμογής: Η μνήμη δεν ήταν δυνατών να είναι "read"

Το ίδιο συμβαίνει και με το DVD Shrink και 1-2 φορές το έκανε το Nero με την διαφορά οτι εκέι συμβαίνει οταν πάω να εκτελέσω μια διεργασία. Επίσης, με άλλα παιχνίδια, όπως το Just Cause πx αυτό δεν συμβάινει ποτέ, ούτε και με κάποιο άλλο πρόγραμμα μέχρι στιγμής.

Επειδή θεωρώ πως είναι κρίμα να μην μπορώ να ευχαριστηθώ αυτο το σύστημα στο έπακρο, plz, διαφωτίστε με!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από geogeoland [Σήμερα, στις 22:49]

Guys, help!!!!

Εδώ και λίγο καιρό αγόρασα το παρακάτω σύστημα κομμάτι κομμάτι (εκτός του τρογοδοτικού που το έχω 2 μήνες)

Μοbo: Gigabyte GA-965P-DS4

CPU: Core 2 duo 6400

RAM: 2x1G 667 Jetram

GPU: 7600GT Asus

PSU: Chiefteck 570W

Όταν παίζω διάφορα παιχνίδια όπως το Act of war ή το Age of Pirates:Caribbean tales σε άσχετα μεταξύ τους διαστήματα με πετάει στα windows με το μήνυμα "Σφάλμα εφαρμογής: Η μνήμη δεν ήταν δυνατών να είναι "read"

Το ίδιο συμβαίνει και με το DVD Shrink και 1-2 φορές το έκανε το Nero με την διαφορά οτι εκέι συμβαίνει οταν πάω να εκτελέσω μια διεργασία. Επίσης, με άλλα παιχνίδια, όπως το Just Cause πx αυτό δεν συμβάινει ποτέ, ούτε και με κάποιο άλλο πρόγραμμα μέχρι στιγμής.

Επειδή θεωρώ πως είναι κρίμα να μην μπορώ να ευχαριστηθώ αυτο το σύστημα στο έπακρο, plz, διαφωτίστε με!!! :)

α, επίσης, υπόψην πως το PC το έστησα μόνος μου και επειδή οι μνήμες δεν είχαν heatsink εβαλα εγώ, αλλά επειδή στην μία δεν κόλλησε καλά το ξεκόλησα κια το ξαναέβαλα. Μπορεί να είναι και απ' αυτό το πρόβλημα????

Υ.Γ. Το memory checker της Microsoft βγαζει τις μνήμες άριστες!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από geogeoland [Σήμερα, στις 01:11]

Το memory checker της Microsoft βγαζει τις μνήμες άριστες!!!

δοκιμασε και το memtest και στα 2 dimmakia μαζι και μετα μονο σε εκεινο που ειχες ξανακολλησει την ψυκτρα...

κοινως, βγαλε το καλο το dimmaki και ξανατρεξε το memtest...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.