Jump to content



OCZ PC-3200 PREMIER DUAL CHANNEL DDR 1GB (2X512MB)


cypherth

Recommended Posts

είχα 2 από αυτές. και αγόρασα και άλλες 2. πριν δούλευαν στα 400 σε ντουαλ. βάζω και τις 4 πάνω και δουλεύουν ανά δύο σε ντουαλ αλλά στα 333. μπορέι να μου πεί κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό? μόμπο είναι η msi k8n platinum.

Link to comment
Share on other sites

τι σημαίνει αυτό ότι θα μπορούσαν να μην δουλεύουν και καθόλου? ναι έχω τον 4400. γιατί όμως συμβαίνει αυτό δεν καταλαβαίνω, αφού οι μνημες είναι ολόιδιες!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cypherth

τι σημαίνει αυτό ότι θα μπορούσαν να μην δουλεύουν και καθόλου? ναι έχω τον 4400. γιατί όμως συμβαίνει αυτό δεν καταλαβαίνω, αφού οι μνημες είναι ολόιδιες!

Eίναι γνωστό bug των AMD cpu.....Δε φταίνε οι μνήμες ο mem controller της AMD φταίει...

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα.....αν θέλει κάποιος ολοκαίνουριες μνήμες ας μου πει...γιατί να υποθέσω πώς δεν διορθώνεται....(το ίδιο θα γινόταν και με 3 ή μόνο με τα 4 προκαλείται αυτό?)

Link to comment
Share on other sites

άρα το πρόβλημα δημιουργείται μόνο με τα 4 στικάκια. υπάρχει πιθανότητα να διορθώνεται με patch κάποια στιγμή μελλοντικά και έτσι να τα κρατήσω όλα. μιλάμε 2 ώρες πάνε που τα έβγαλα από το κουτί τους, αν το ήξερα θα αγόραζα ένα γίγα σε ένα στικάκι...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.